Sokrates’ten Rousseau’ya Politika Felsefesi Tarihi PDF İndir

[ad_1]

Sokrates’ten Rousseau’ya Politika Felsefesi Tarihi kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Sokrates’ten Rousseau’ya Politika Felsefesi Tarihi kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Sokrates’ten Rousseau’ya Politika Felsefesi Tarihi PDF Kitap Bilgisi

“Klasiklerin ‘zamansız’ oldukları söylenir, işte tam da bu yüzden ‘çok zamanlı’dırlar. Bu kitabın yapmaya çalıştığı gibi,  siyasal düşünce felsefesinin doğrudan bu çok zamanlı yapıtlara dayanılarak anlatılması gerçekten çok önemli.”       
Fatmagül Berktay
Bu kitap politika felsefesinin serüvenine ‘klasikler’ üzerinden giriş yapmaktadır. Klasik yapıtlar bize temel soruları sormayı öğretir. Düşünce tarihindeki bütün kırılmaların bu ‘yeni soruları sorabilme’ yeteneğiyle ortaya çıktığını hatırladığımızda, klasikleri okumanın önemi bir kez daha ortaya çıkar.

Bu kitap, okuru, politika felsefesinin antik ve modern dönem tarihinde bir yolculuğa davet etmektedir. Sokrates ve Savunma’sında ‘yasa’ ve ‘yurttaş’ fikrinden, Platon’un Devlet’inde ‘doğruluk’ ve ‘adalet’in anlamına ve Aristoteles’in Politikası’na politik düşüncenin kurucu düşünürlerini basit bir üslupla ele almaktadır. Aynı zamanda Makyavel’in Prens’i ve Hobbes’un Leviathan’ına adım atacağımız modern politika felsefesinin bu yolculuğu, Spinoza’nın Politik İnceleme’si ve Rousseau’nun Toplum Sözleşmesi ile son bulacaktır.

Politik düşünce tarihine giriş yapmak isteyen ve okumalarını derinleştirmek isteyen okur için bu kitap önemli bir izlek sunmaktadır.
 

[ad_2]

Sokrates’ten Rousseau’ya Politika Felsefesi Tarihi PDF İndirme Alanı

Sokrates’ten Rousseau’ya Politika Felsefesi Tarihi Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Sokrates’ten Rousseau’ya Politika Felsefesi Tarihi Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.