Sinemaya Giriş: Kara Film & Sert Modernite ve Küreselleşme Kültürleri PDF İndir

Sinemaya Giriş: Kara Film & Sert Modernite ve Küreselleşme Kültürleri kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Sinemaya Giriş: Kara Film & Sert Modernite ve Küreselleşme Kültürleri kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Sinemaya Giriş: Kara Film & Sert Modernite ve Küreselleşme Kültürleri PDF Kitap Bilgisi

Genellikle Amerikan kültürüyle bağdaştırılan “kara film” aslında ortaya çıktığından beri uluslararası bir fenomendir ve biçimsel göstergeleri dünyanın karmaşık jeopolitik topolojisinde oradan oraya göç eder. Bu kitap kara filmin Avrupa sinemasıyla bağlantılarının izini sürüyor, kozmopolit edebiyat ve sinema uyarlamaları kültüründeki hareketini gözlemliyor ve İkinci Dünya Savaşı sonrasında ABD, Avrupa, Ortadoğu ve Latin Amerika’daki yükselişini inceliyor.

Jennifer Fay ve Justus Nieland kara filmin sınırları nasıl aştığını, uluslararası izleyici kitlelerine nasıl hitap edebildiğini ve ekonomik buhran, savaş, işgal, ekonomik ve kültürel modernleşme, sömürgelerin bağımsızlıklarını kazanması ve göç gibi birçok evrensel fenomen eşliğinde yerel suçları ve yerel mekanların krizlerini nasıl dramatize ettiğini irdeliyorlar. Kara film ve evrensel kültür hakkındaki bu çalışma, aralarında The Maltese Falcon (1941), Nora inu (1949), Aventurera (1950), Out of the Past (1947), Ossessione (1943), La bête humaine (1938), C.I.D. (1956), The Lady from Shanghai (1947), The American Friend (1977), Chungking Express’in (1994) bulunduğu birçok film üzerinden kara filmin heterojen tarzlarını tartışmaya açarak, cazibesinden hiçbir şey kaybetmeyen bu tür hakkındaki önemli akademik tartışmaları da gözden geçiriyor.

Sinemaya Giriş: Kara Film & Sert Modernite ve Küreselleşme Kültürleri PDF İndirme Alanı

Sinemaya Giriş: Kara Film & Sert Modernite ve Küreselleşme Kültürleri Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Sinemaya Giriş: Kara Film & Sert Modernite ve Küreselleşme Kültürleri Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Göz at  Çalışma Sorunları Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri KPSS ve Kurum Sınavları Çözümlü Sorular PDF İndir

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.