Saraydaki Kahin / 15.ve 16.Yüzyıllarda Osmanlı Sarayında Kehanet – Makaleler PDF İndir

Saraydaki Kahin / 15.ve 16.Yüzyıllarda Osmanlı Sarayında Kehanet – Makaleler kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Saraydaki Kahin / 15.ve 16.Yüzyıllarda Osmanlı Sarayında Kehanet – Makaleler kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Saraydaki Kahin / 15.ve 16.Yüzyıllarda Osmanlı Sarayında Kehanet – Makaleler PDF Kitap Bilgisi

15. yüzyıl ortalarından 16. yüzyıl ortalarına uzanan yüzyıllık dilim genelde Osmanlı tarihinin “klasik” çağı olarak kabul edilse de, bu dönem aslında daha çok bir dönüşümün, muhtelif siyasi, ideolojik ve kültürel cereyanların buluşup daha sonra “klasik” olarak adlandırılacak yapıyı yavaş yavaş meydana çıkarışının çağıdır. Daha çok askeri başarıları ve kurumsal yenilikleri açısından yaklaşılan Osmanlı İmparatorluğu, bu dönemde gerek İslam dünyasında gerekse Avrupa ve Akdeniz sathında etkin olan kehanet trafiğinden, gizli ilimlerden, kıyametçi akımlardan ve dünyanın sonundan evvel nihai adaleti ve evrensel hükümdarlığı tesis edecek Mesih beklentisinden uzak kalmadı. Özellikle saray çevresinde bulunmuş, padişahlara ve devlet ricaline yakın durup onların yaklaşımlarını etkilemiş kimi isimler geride bıraktıkları eserlerle Osmanlı siyasi ve kültür tarihinin fazla gün yüzüne çıkmamış ama imparatorluğun hikâyesinde mühim yeri olan hususlarına zengin bir tanıklık sağlıyor. Türkiye’de Tarihçi Mustafa Ali: Bir Osmanlı Aydın ve Bürokratı (1541-1600) başlıklı kitabıyla bilinen Cornell Fleischer’ın 1990’ların başından 2000’lerin sonuna uzanan yirmi yıllık dönemde kaleme aldığı kimi makaleleri ilk kez bir araya getiren Saraydaki Kâhin, Osmanlı tarihçiliğinin yakası açılmadık konularını, geçmişin gün yüzüne taşınamamış aktörlerini okurlarla buluşturuyor.

Saraydaki Kahin / 15.ve 16.Yüzyıllarda Osmanlı Sarayında Kehanet – Makaleler PDF İndirme Alanı

Saraydaki Kahin / 15.ve 16.Yüzyıllarda Osmanlı Sarayında Kehanet – Makaleler Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Saraydaki Kahin / 15.ve 16.Yüzyıllarda Osmanlı Sarayında Kehanet – Makaleler Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Göz at  Neden Kur’an’ı Kerim Hedef ? PDF İndir

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.