Radikal Yoruma Dayalı Dini Terör Örgütlerinin İncelenmesi (Ders Notları) PDF İndir

Radikal Yoruma Dayalı Dini Terör Örgütlerinin İncelenmesi (Ders Notları) kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Radikal Yoruma Dayalı Dini Terör Örgütlerinin İncelenmesi (Ders Notları) kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Radikal Yoruma Dayalı Dini Terör Örgütlerinin İncelenmesi (Ders Notları) PDF Kitap Bilgisi

Dünyadaki her din, terör eylemlerini meşrulaştırmak için kullanılmıştır. Sadece İslami öğretiler değil, Hıristiyanlık ve Yahudilikte de, terör eylemlerini meşrulaştırabilecek kutsal metinler (ayetler) bulmak mümkündür. Bu nedenle dini-söyleme dayalı terörizmi, sadece İslam için ifade etmek yanlış olur. Zaten tarihte çok farklı dine mensup kişiler de, terör eylemlerine başvururken, aynen günümüzde olduğu gibi, dini metinlere ve söylemlere başvurmuştur.
 
Bu örgütlerin ideolojisi nedir? Dini öğretileri nasıl kullanmaktadır? Cihad anlayışları nedir? İntihar eylemlerine neden başvurulmaktadır? İntihar eylemcisi nasıl bu eylem için ikna edilmektedir? İslam, bu tür eylemlere onay vermekte midir? Kadınların bu örgütlerdeki rolü nedir? Yabancıların durumu nedir? İnternet ortamından nasıl faydalanmaktadırlar? Terör örgütü mensubunu bu tür eylemlere iten nedenler nelerdir? gibi birçok soruya, bu kitapta cevaplar aranmaktadır.
Bu kitap, ders kitabı mahiyetinde hazırlanmıştır. Yeni bir bilimsel bilgiyi üretmeyi amaçlamamaktadır. Var olan mevcut bilgileri derlemeyi ve okuyucuya/öğrencilere, bu tür oluşumlar/örgütler hakkında mevcut bilgiyi sunmayı hedeflemektedir. Diğer tarafta, kitap bölümlerinde tekrarlara izin verilmiştir. Ders notu olarak düşünüldüğü için, dersin hocasına kolaylık olsun ve o bilgi “ortadan kaybolmasın” diye o kısma ilave edilmiştir. Kitabın bütünlüğü dikkate alındığında, konu, daha net bir şekilde anlaşılacaktır.
 

Radikal Yoruma Dayalı Dini Terör Örgütlerinin İncelenmesi (Ders Notları) PDF İndirme Alanı

Radikal Yoruma Dayalı Dini Terör Örgütlerinin İncelenmesi (Ders Notları) Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Radikal Yoruma Dayalı Dini Terör Örgütlerinin İncelenmesi (Ders Notları) Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.