Propaganda Afiş Sanatının İdeolojik Bir Aygıt Olarak Söyleme Tezahürü PDF İndir

[ad_1]

Propaganda Afiş Sanatının İdeolojik Bir Aygıt Olarak Söyleme Tezahürü kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Propaganda Afiş Sanatının İdeolojik Bir Aygıt Olarak Söyleme Tezahürü kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Propaganda Afiş Sanatının İdeolojik Bir Aygıt Olarak Söyleme Tezahürü PDF Kitap Bilgisi

PROPAGANDA AFİŞ SANATININ İDEOLOJİK BİR AYGIT OLARAK SÖYLEME TEZAHÜRÜ adlı bu kitap, geçmişten günümüze iletişimi sağlayan görsellerin ve dilin entegre ettiği söylem modellerinin hakikatini tartışmaya açan ve sistemler üzerindeki çıkar mekanizmalarına göre değişim gösteren propaganda ile üretilmiş afişlerin alt metnine odaklanmamıza ve anlamamıza olanak tanımakta; aynı zamanda  afiş sanatının kurgusunda yer alan mesaj taşıyıcı imgenin düşünsel alt yapısının altını kalın çizgilerle belirleyerek çarpıştırmaktadır.

Bu bağlamda,  Dr. Öğretim üyesi Begüm Aylin ÖNDER tarafından kaleme alınan “Propaganda Afiş Sanatının İdeolojik Bir Aygıt Olarak Söyleme Tezahürü” başlıklı bu kitap, geçmişte yaşanan olayların referansı ile çıkar mekanizmalarına göre üretilen ve propaganda malzemesi olarak kullanılan afiş sanatının söyleme ilişkin nasıl etkiler yarattığını, tasarım aşamasında mesajın nasıl kurgulandığını, günümüzün güncel bir olayı üzerinden derinlemesine ele alarak irdelemesi açısından alana önemli katkılar sunmaktadır. Eserin aynı zamanda sosyolojik, kültürel ve felsefik açıdan çok yönlü okumaların önünü açması nedeniyle alan yazına sunduğu disiplinler arası katkılar dolayısıyla Dr. Öğretim Üyesi Begüm Aylin ÖNDER’i en içten dileklerimle kutluyor, bu tür akademik çalışmaların devamını diliyorum.

Doç. Dilek ÇULHA

[ad_2]

Propaganda Afiş Sanatının İdeolojik Bir Aygıt Olarak Söyleme Tezahürü PDF İndirme Alanı

Propaganda Afiş Sanatının İdeolojik Bir Aygıt Olarak Söyleme Tezahürü Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Propaganda Afiş Sanatının İdeolojik Bir Aygıt Olarak Söyleme Tezahürü Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.