Profesyonel Futbolcu Sözleşmeleri Uyuşmazlıklarında Fıfa Yargılama Usulü PDF İndir

Profesyonel Futbolcu Sözleşmeleri Uyuşmazlıklarında Fıfa Yargılama Usulü kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Profesyonel Futbolcu Sözleşmeleri Uyuşmazlıklarında Fıfa Yargılama Usulü kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Profesyonel Futbolcu Sözleşmeleri Uyuşmazlıklarında Fıfa Yargılama Usulü PDF Kitap Bilgisi

İnsanların yaklaşık 2000 yıl önce ilkel bir top ile amatör olarak eğlenmek ve boş zamanlarını geçirmek için yaratmış olduğu futbol sporu, zamanla gelişen teknoloji ve insanlar arasındaki mesafelerin kısalmasıyla ve uluslararası rekabetin de etkisiyle küresel ölçekte tanınırlığı ve geçerliliği olan bir endüstiriye dönüşmüştür. Bugün organize futbolun en tepesinde Fédération Internationale de Football Association (FIFA) yer almakta olup organize futbol içerisinde uluslararası turnuvalara katılmak isteyen her ulusal federasyonun FIFA’ya üye olması şarttır.
Futbolun kendine özgü evrensel prensipleri, dinamikleri ve ihtiyaçlarının devlet yargılaması sırasında karşılanması oldukça güçtür zira bir yargılama sırasında, uyuşmazlığın özel ve teknik bilgiyi gerektirmesi halinde hâkimin bilirkişiye başvurması gerekecektir. Bu da yargılamayı uzatmakla birlikte ek masraflar yapılmasına neden olacaktır. Bu itibarla futbol alanına özgü, uzmanlaşmanın olduğu daha seri bir yargılama usulüne ihtiyaç duyulduğu açıktır. Bu ihtiyaç sebebiyle gerek ulusal düzeyde gerek uluslararası düzeyde yargılamalar yapan yargı merciileri oluşturulmuştur.
Bu eserde, profesyonel futbolcu sözleşmelerinden kaynaklanan uyuşmazlıkların FIFA yargı merciileri nezdinde çözümüne ilişkin yargılama usulleri ve FIFA bünyesindeki ilgili yargı merciilerinin oluşumu aktarılmıştır.

Profesyonel Futbolcu Sözleşmeleri Uyuşmazlıklarında Fıfa Yargılama Usulü PDF İndirme Alanı

Profesyonel Futbolcu Sözleşmeleri Uyuşmazlıklarında Fıfa Yargılama Usulü Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Profesyonel Futbolcu Sözleşmeleri Uyuşmazlıklarında Fıfa Yargılama Usulü Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Göz at  Sınıftan Sınıfa & Fabrika Dışında Çalışma Manzaraları PDF İndir

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.