Postmodern Coğrafyalar & Eleştirel Toplumsal Teoride Mekanın Yeniden İleri Sürülmesi PDF İndir

[ad_1]

Postmodern Coğrafyalar & Eleştirel Toplumsal Teoride Mekanın Yeniden İleri Sürülmesi kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Postmodern Coğrafyalar & Eleştirel Toplumsal Teoride Mekanın Yeniden İleri Sürülmesi kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Postmodern Coğrafyalar & Eleştirel Toplumsal Teoride Mekanın Yeniden İleri Sürülmesi PDF Kitap Bilgisi

Toplumsal bilimlerde “mekân” uzun süre tarihselciliğin gölgesinde kaldı. Düşünürler hep tarihsel olana, süreçlere odaklanıp mekânı yapay, ampirik düşünceye ve diyalektiğe aykırı görürken coğrafyacılar da kendi disiplinlerine saplanıp kaldılar. Postmodern Coğrafyalar’da Edward W. Soja, mekânın eleştirel teoride yeniden boy gösterme sürecini ele alarak, bu süreçteki tartışmaları gözler önüne seriyor. Foucault ve Lefebvre’den Giddens ve Castells’e dek yirminci yüzyılın pek çok düşünürünün coğrafya ve kent planlamasına bakışını inceleyen Soja, postmodern dönemin coğrafi veçhesine odaklanarak tarihi mutlaklaştırıp coğrafyayı geri plana iten yaklaşımların kapsamlı bir eleştirisini yapıyor ve eleştirel toplumsal teoriyi mekânı içerecek bir kapasiteyle donatıyor.
 
Coğrafya disiplininin sınırlarını aşan bu çalışmasında Soja, Marksist coğrafyacıların mekân konusundaki eksiklerini irdelemenin yanı sıra toplumsal mekâna odaklanan kendi diyalektik düşüncesinin de temellerini atıyor.
 
Mekânın zamanla ilişkisinin kentsel teoriyi ne açılardan derinleştirebileceği ve kent mücadelesinde ne tür perspektifler sunabileceği üzerine düşünenler için.
 

[ad_2]

Postmodern Coğrafyalar & Eleştirel Toplumsal Teoride Mekanın Yeniden İleri Sürülmesi PDF İndirme Alanı

Postmodern Coğrafyalar & Eleştirel Toplumsal Teoride Mekanın Yeniden İleri Sürülmesi Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Postmodern Coğrafyalar & Eleştirel Toplumsal Teoride Mekanın Yeniden İleri Sürülmesi Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.