Politikanın Yeniden Keşfi & Hannah Arendt’in Politik Düşüncesine Giriş PDF İndir

Politikanın Yeniden Keşfi & Hannah Arendt’in Politik Düşüncesine Giriş kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Politikanın Yeniden Keşfi & Hannah Arendt’in Politik Düşüncesine Giriş kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Politikanın Yeniden Keşfi & Hannah Arendt’in Politik Düşüncesine Giriş PDF Kitap Bilgisi

Hannah Arendt (1906-1975) politik düşünüşüyle tam anlamıyla kendine özgü kaldı. O, “entellektüel doğası itibariyle, yakınlıklar kurma ve ideolojik gruplaşmalar oluşturma ihtiyacı olmadığı” için bunun hep bilincinde oldu ve asla pişmanlık duymadı. Arendt daima, geçmişten gelen dinsel ve metafizik yolgösterenlerin çağımızdaki çöküşünden sonra, artık “zeminden yoksun”, yani önceden verili politik ideolojilerin yapay güvencesinden yoksun olarak düşünmenin zorunlu olduğu kanaatini dillendirdi.
Gerçekten de Arendt’in politik yazıları ‘sol’, ‘sağ’, ‘liberal’ ya da ‘tutucu’ şeklindeki yaygın sınıflandırmalara elverişli değildir. Onun yazıları Antik Yunan’daki politika kavramına göndermede bulundukları oranda, yaşamın tüm alanlarında toplumsal özgürleşim ve demokratikleşme yönündeki modern taleple keskin bir zıdlık arzeden, gözden kaçmaz bir seçkinci ton taşırlar. Öte yandan Arendt, 60’ların sonlarındaki radikal öğrenci hareketlerine sempati duymuş ve devrimci şura cumhuriyetlerinin tarihine hayranlıkla bakmıştır. Genelde asla birbirleriyle bağdaşmaz kabul edilen radikal demokratik ve tutucu ögelerin bu şekilde ilişkilendirilmesi onun politik tavrı için gayet karakteristiktir; nitekim bu aynı zamanda, geçmişten devralınan birtakım politik kategorilerin ne derece şaibeli olduğunun da göstergesidir.

Politikanın Yeniden Keşfi & Hannah Arendt’in Politik Düşüncesine Giriş PDF İndirme Alanı

Politikanın Yeniden Keşfi & Hannah Arendt’in Politik Düşüncesine Giriş Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Politikanın Yeniden Keşfi & Hannah Arendt’in Politik Düşüncesine Giriş Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.