Özel Hukuk ve Ceza Hukuku Yönünden Gebeliğin Sonlandırılması PDF İndir

Özel Hukuk ve Ceza Hukuku Yönünden Gebeliğin Sonlandırılması kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Özel Hukuk ve Ceza Hukuku Yönünden Gebeliğin Sonlandırılması kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Özel Hukuk ve Ceza Hukuku Yönünden Gebeliğin Sonlandırılması PDF Kitap Bilgisi

Bu eser, 24.07.2019 tarihinde savunulan “Özel Hukuk ve Ceza Hukuku Açısından Gebeliğin Sonlandırılması” başlıklı yüksek lisans tezinin güncellenmesi ile kitap haline getirilmiştir. Kitap haline getirme çalışmaları esnasında, tezin savunulduğu şekli ile yetinilmemiş, okuyucuya faydalı olmak adına, aradan geçen sürede çalışma üzerinde birtakım değişiklikler yapılmıştır.
Gebeliğin sonlandırılması kavramı, insanlık tarihi boyunca hemen hemen her toplumda pek çok farklı alanda tartışılagelen, konu hakkında öne sürülen her görüşün haklı gerekçelere sahip olduğu ve kendi destekçisini rahatlıkla bulabildiği, sağlık hukukunun belki de en tartışmalı alanlarından birisini oluşturmaktadır. Farklı disiplinlerin ilgi odağı olan bu konu hakkında tarih boyunca hukuk bilimi de kayıtsız kalmamış ve farklı toplumlarda farklı zamanlarda farklı yaptırımlar uygulandığı görülmüştür. Bu eserde gebeliğin sonlandırılması konusunun yalnızca hukuki çerçevesine yer verilmiş olup; doktrinde yer alan görüşler, mahkeme içtihatları, kanuni düzenlemeler incelenerek, konunun hukuki ve cezai sonuçlarının değerlendirilmesi ve bazı hususlara çözüm önerisi sunabilmek amaçlanmıştır.

Özel Hukuk ve Ceza Hukuku Yönünden Gebeliğin Sonlandırılması PDF İndirme Alanı

Özel Hukuk ve Ceza Hukuku Yönünden Gebeliğin Sonlandırılması Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Özel Hukuk ve Ceza Hukuku Yönünden Gebeliğin Sonlandırılması Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.