Osmanlı Dönemi Bursa Sürgünleri (18-19. Asırlar) PDF İndir

Osmanlı Dönemi Bursa Sürgünleri (18-19. Asırlar) kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Osmanlı Dönemi Bursa Sürgünleri (18-19. Asırlar) kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Osmanlı Dönemi Bursa Sürgünleri (18-19. Asırlar) PDF Kitap Bilgisi

İnsanlık tarihi kadar eski bir uygulama olan sürgün etme, bazen iskân bazen de ceza amacıyla hemen her devlet yönetimi tarafından tatbik edilmiş, pek çok kadim devletin kanunlarında yer almıştır. Osmanlı Tarihi boyunca da her iki amaçla uygulanmış, özellikle on sekiz ve on dokuzuncu asırlarda bu yönteme daha çok başvurulmuştur. Bu durum kanunnamelere de yansımıştır. Zira Tanzimat öncesine ait kanunnamelerde pek bahsedilmeyen sürgün, bu tarihten sonra hazırlanan kanunnamelerde bir ceza yöntemi olarak yerini almıştır.
Suçluların sürgün edilecekleri yerler hususunda bazı yerleşim merkezleri diğerlerine göre daha çok tercih edilmiştir. Bursa da bu konuda öncelikle tercih edilen şehirlerdendir. Bu eserde, Osmanlı Devleti’nin son iki asrında Bursa’ya yapılan sürgünler sebep ve sonuçları bakımından ele alınmıştır.

Osmanlı Dönemi Bursa Sürgünleri (18-19. Asırlar) PDF İndirme Alanı

Osmanlı Dönemi Bursa Sürgünleri (18-19. Asırlar) Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Osmanlı Dönemi Bursa Sürgünleri (18-19. Asırlar) Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.