Okur Kitap Dergisi Sayı: 36 / Mart-Nisan 2024 PDF İndir

Okur Kitap Dergisi Sayı: 36 / Mart-Nisan 2024 kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Okur Kitap Dergisi Sayı: 36 / Mart-Nisan 2024 kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Okur Kitap Dergisi Sayı: 36 / Mart-Nisan 2024 PDF Kitap Bilgisi

36. sayımızla huzurlarınızdayız.
Artık Okur’a matbu olarak ulaşmanın yanında podcast kanallarından da ulaşmanız mümkün. Bu sevindirici haberi vermemizi mümkün kılan mutfak ekibimizi tebrik ediyorum. Her biri gönülden bu işi sahiplenerek ciddiyetle hazırlandılar, var olsunlar. Kanalda ilk programlar yayınlanmaya başlandı ve yeni içerikler de çok yakında gelecek. Yazının sonundaki QR koddan kanala ulaşabilirsiniz. İyi dinlemeler!
Bu sayının dosyasında edebiyat ödüllerini tartışmaya açmak istedik. Edebiyat ödülleri hangi ihtiyaçtan nasıl ortaya çıktı, bugün karşılığı ne, ideolojik yönü var mı, hangi saiklerle veriliyor, sadece esere mi bakılıyor gibi pek çok soru sorup cevabını farklı isimlerin görüşleriyle almaya çalıştık. Ödüllerin elbette motive edici, cezbedici yönleri var. Ancak ödülleri çok masum bulmuyoruz. Özellikle uluslararası arenada verilen edebiyat ödülleri genelde kendi ülkelerinde “aykırı” isimlere veriliyor ve bunun özel bir anlamı var. Ayrıca işin akçeli taraflarını göz ardı etmemek gerektiğini düşünüyoruz. Detaylar dosya sayfalarında.
Dosyanın yanı sıra doyurucu ve kapsamlı söyleşiler de sunuyoruz. Bu sayının konukları: Necdet Subaşı, Necati Tonga, Silvan Alpoğuz, Ramazan Serhat Aslan ve Suzanne Dean. Türkiye’de aydın probleminden portre yazarlığına, tasarım inceliklerinden yeni kurulan yayınevlerine kadar kapsamlı konular sizi söyleşi sayfalarında bekliyor.
Filistin ve Gazze konusunu gündemde tutmaya devam etmeliyiz. Herkes gücü yettiğince Gazze’nin onurlu insanlarının yanında olmalı diye düşünüyoruz. Ayşe Saliha Emon, Filistin hakkında önemli çocuk kitaplarını ele aldı, onları neden okumamız gerektiğini yazdı. Ramazan ayına yaklaştığımız şu özel günlerde sizler için ayrıca bir okuma önerisi hazırladık.
Kitap Haberleri sayfamız kitap ve yayıncılık alanında önemli gelişmeleri bir araya getiriyor. Yusuf Turan Günaydın, “keşke çevrilse” köşesinde Filistinli sufi bir alimin henüz Türkçeye kazandırılmamış eserini dikkatlere sunuyor. Yasemin Karahüseyin, Latin Amerikalı yazarlarla söyleşi yapılan Yedi Ses kitabını tahlil ediyor. Sümeyye Çiftçi, Şermin Yaşar’ın son kitabını masaya yatırıyor. Oğuz Selim Başar, kendi ülkelerinden daha çok Türkiye’de ilgi gören yazarlara ve nedenlerine odaklanıyor. Hepsi ve daha fazlası içeride…
Eleştiri, değerlendirme ve önerilerinizi lütfen sosyal medya adreslerimizden ya da okur@okurdergisicom’dan bize yazın.
Bir sonraki sayıda görüşmek üzere…

Okur Kitap Dergisi Sayı: 36 / Mart-Nisan 2024 PDF İndirme Alanı

Okur Kitap Dergisi Sayı: 36 / Mart-Nisan 2024 Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Okur Kitap Dergisi Sayı: 36 / Mart-Nisan 2024 Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.