Ok ve Yay Hakkında Bir Araştırma PDF İndir

Ok ve Yay Hakkında Bir Araştırma kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Ok ve Yay Hakkında Bir Araştırma kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Ok ve Yay Hakkında Bir Araştırma PDF Kitap Bilgisi

ABD’nin en önemli okçularından ve okçuluk araştırmacılarından Saxton T. Pope’un Ok ve Yay Hakkında Bir Araştırma başlıklı modern okçuluk çalışmalarında çığır açan eseri, okçuluk ile ilgili tartışma konusu olan pek çok soru işaretine cevap niteliği taşıyan bir dizi test ve bu testlerin analizlerini ihtiva etmektedir. O dönemin ölçüm, test ve deney tekniklerini kullanan Pope, adeta bir aşkla bağlı olduğu okçuluğu, modern bilimin bir araştırma konusu haline getirmeyi başarmıştır.  “Yay avcılığının modern babası” olarak da kabul edilen Pope, bu eserinde sahip olduğu okçuluk birikimini aktarmasının ötesinde Kızılderili, İngiliz, Türk, Çin, Japon ve hatta Güney Asya yerlilerine ait ok ve yayları kontrollü deneylerle karşılaştırarak kendisinden sonra yapılacak araştırmalara ışık tutmuştur. Özellikle nüfuz (delicilik tesir derecesi), çarpma kuvveti ve hız gibi konularda yaptığı deneylerin sonuçları, teorik bazı bilgilerin sağlam temellere oturmasına imkân vermiştir. Bu bakımdan eser, okçuluk üzerine çalışan her araştırmacı için bir başucu kitabı niteliğindedir. Günümüzde yazılan eserlerde görülen pek çok bilginin, çoğu zaman atıf bile yapılmadan Pope’un eserinde yer alan kontrollü deneylerin sonuçlarına dayanması, yazılışının üzerinden uzun süre geçmiş olmasına rağmen eserin hâlâ önemini koruduğunu göstermesi bakımından dikkat çekicidir.

Ok ve Yay Hakkında Bir Araştırma PDF İndirme Alanı

Ok ve Yay Hakkında Bir Araştırma Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Ok ve Yay Hakkında Bir Araştırma Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Göz at  İslam Düşüncesi 4 / Felsefe PDF İndir

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.