Oidipus Psikomitoloji 2: Sosyokültürel Açılımlar PDF İndir

Oidipus Psikomitoloji 2: Sosyokültürel Açılımlar kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Oidipus Psikomitoloji 2: Sosyokültürel Açılımlar kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Oidipus Psikomitoloji 2: Sosyokültürel Açılımlar PDF Kitap Bilgisi

Psikomitoloji neyi, nasıl yordar? Psikanaliz nedir, nasıl çalışır? Tragedya nedir, neyi irdeler? Sophokles’in Oidipus odaklı tragedyaları bu sorulara yanıt vermek için başvurulacak örnek metinlerdir. Sigmund Freud’un “Oidipus Karmaşası” kavramsallaştırması Oidipus’u modern bireyin ruhsallığına dair yorumların merkezi imgelerinden biri haline getirmiş, çeşitli disiplinlerden katkılarla Oidipus figürü çok boyutlu bir imge ve simgeye dönüşmüştür.
 
Oidipus – Psikomitoloji: Sosyokültürel Açılımlar modern bireyin psikososyal gelişim sürecine ilişkin çalışmaların merkezi imgelerinden Oidipus’un sosyokültürel yansımalarını ele alan metinlerden oluşuyor.
 
Mehmet Bilgin Saydam’ın hazırladığı iki kitaplık çalışmanın bu ikinci cildi, psikanalitik ve klinik yorumların ağırlıkta olduğu birinci ciltle birlikte Oidipus kavramsallaştırmasına dair değerli bir başvuru kaynağı niteliğinde.
 

Oidipus Psikomitoloji 2: Sosyokültürel Açılımlar PDF İndirme Alanı

Oidipus Psikomitoloji 2: Sosyokültürel Açılımlar Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Oidipus Psikomitoloji 2: Sosyokültürel Açılımlar Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Göz at  Açıklamalı Atasözleri Sözlüğü PDF İndir

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.