Neden Sorusunun Kitabı & Neden-Sonuç İlişkisinin Yeni Bilimi PDF İndir

[ad_1]

Neden Sorusunun Kitabı & Neden-Sonuç İlişkisinin Yeni Bilimi kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Neden Sorusunun Kitabı & Neden-Sonuç İlişkisinin Yeni Bilimi kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Neden Sorusunun Kitabı & Neden-Sonuç İlişkisinin Yeni Bilimi PDF Kitap Bilgisi

“Korelasyon nedensellik değildir.” Yüz yıldan uzun süredir bilim insanlarınca atılan bu slogan, nedensellik üzerine konuşmayı nere­deyse yasaklı hale getirdi. Bugün, bu tabu artık ortadan kalkmış­tır. Turing ödülü sahibi Judea Pearl ve meslektaşlarının başlattığı Nedensellik Devrimi, yüz yıllık akıl karışıklığını yerle bir ederek, nedenselliği –nedenler ve sonuçlar araştırmalarını– katı bir bilim­sel temel oturttu. Kendisinin çalışmaları, basit şeyleri, sözgelimi kaldırımı ıslatanın yağmur mu yoksa fıskiye mi olduğunu nasıl bildiğimizi ve zor soruları, sözgelimi bir ilacın bir hastalığı teda­vi edip etmediğini nasıl yanıtlayabileceğimizi açıklıyor. Pearl’ün çalışmaları yalnızca bir şeyin başka bir şeye neden olup olmadı­ğını anlamamızı sağlamakla kalmıyor, olmuş olabilecek dünyaları keşfetmemizi de sağlıyor. Bize insan düşüncesinin özünü ve yapay zekânın anahtarını sunuyor.
“Aydınlatıcı… Profesör Pearl, Neden Sorusunun Kitabı’nın sayfala­rı arasından keşfetmenin hazzı ve öğrencilerine olan gururla sesleni­yor… [Kitap] fikirler tarihine ilişkin değerli bir ders olmakla kalmı­yor, büyük verinin verebileceklerini ve veremeyeceklerini anlamak için gereken kavramsal araçları sağlıyor.” —New York Times
“‘Korelasyon nedensellik değildir’ bilimsel çekincesinin toplum­sal etkileri oldu… Judea Pearl ise, biyolojide, tıpta, toplum bilim­lerinde ve YZ’de meyvelerini vermeye başlayan radikal bir mate­matiksel çözüm sunuyor…” —Nature
“Judea Pearl, verileri yorumlama şeklimizi değiştirme görevini üstlenmiş durumda. Önde gelen bilgisayar bilimi profesörlerin­den olan Pearl, araştırmalarını ve fikirlerini akademik kitaplarda ve makalelerde hâlihazırda yayımladı… Pearl, bu tarihe dayanan düşündürücü kitabın yayımlanışıyla aramıza karışıyor ve bize zarif, etkili ve tartışma yaratan bir nedensellik kuramı sunuyor.”
—American Mathematical Society

[ad_2]

Neden Sorusunun Kitabı & Neden-Sonuç İlişkisinin Yeni Bilimi PDF İndirme Alanı

Neden Sorusunun Kitabı & Neden-Sonuç İlişkisinin Yeni Bilimi Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Neden Sorusunun Kitabı & Neden-Sonuç İlişkisinin Yeni Bilimi Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.