Mühendislik-Mimarlık Öğrencileri İçin Mimarlık Bilgisi PDF İndir

Mühendislik-Mimarlık Öğrencileri İçin Mimarlık Bilgisi kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Mühendislik-Mimarlık Öğrencileri İçin Mimarlık Bilgisi kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Mühendislik-Mimarlık Öğrencileri İçin Mimarlık Bilgisi PDF Kitap Bilgisi

Mimarlık hiç kuşku yok insanlığın icadı ve insanlığın ilk iletişim araçlarından biri. İnsanlığın varlığını sürdürmesiyle birlikte hep var olmuş ve yine insanlığın tüm alanlarda kazandığı başarı ve gelişmelere paralel olarak gelişmiş ve ilerlemiş. Bu özelliği ile insan ve toplum yaşamının en önemli oluşumlarından biri olma durumunu günümüze kadar sürdürmüş. Kulübelerden, kondominyumlara, agoralar’dan AVM’lere, tapınaklardan gökdelenlere, Gaudi, Le Corbusier’den, Hadid, Gehry ve Calatrava’ya kadar uzanan her dönem kendi özelliklerini ve aktörlerini yaratmış, bugün de yaratmakta, gelecekte de yaratacak olan bir süreç.

Kitap mimarlığa giriş niteliğinde olup, okura mimarlık ile ilgili temel kavramsal, tarihsel ve teknik bilgiyi yalın, akıcı resim ve çizimlerle birlikte kolay okunacak biçimde aktarmakta. Dört ana bölümden oluşan kitabın birinci bölümünde yapı eylemi-mimarlık ilişkisi ve mimarlık-mühendislik arasındaki ilişki, ikinci bölümünde mimarlığın temel unsurları, mimarlığın diğer sanatlarla etkileşimi-ilişkisi ve mimari estetik kuralları, üçüncü bölümünde mimarlık tarihi geçmişten günümüze kadar farklı dönemlerin malzeme kullanımı ve teknolojiye bağlı mimari özellikleri ve yapı örnekleri ile birlikte, dördüncü bölümünde yapılar üzerinden mimari ve taşıyıcı sistem incelemeleri ele alınıyor.

Mühendislik-Mimarlık Öğrencileri İçin Mimarlık Bilgisi PDF İndirme Alanı

Mühendislik-Mimarlık Öğrencileri İçin Mimarlık Bilgisi Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Mühendislik-Mimarlık Öğrencileri İçin Mimarlık Bilgisi Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.