Moğol-Batı Avrupa İlişkileri ve İslam Dünyasına Etkileri PDF İndir

Moğol-Batı Avrupa İlişkileri ve İslam Dünyasına Etkileri kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Moğol-Batı Avrupa İlişkileri ve İslam Dünyasına Etkileri kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Moğol-Batı Avrupa İlişkileri ve İslam Dünyasına Etkileri PDF Kitap Bilgisi

Moğollar, çok geniş topraklar fethettikten sonra gerek İslâm dünyası, gerek Türkler, gerek Slavlar ve gerekse Memlüklere karşı kendilerine müttefikler bulmak zorundaydılar ve bunu da ancak Batı Avrupa ülkelerinde bulabilirlerdi. Özellikle Cengiz-han’ın ölümünden önce imparatorluğu dört oğlu arasında paylaştırması ve bunlardan Altın Orda’nın Müslümanlığı kabul etmesi onları buna mecbur bırakmıştı.
 
Doğu ülkelerine açılarak ticaret ağlarını genişletmek ve Hristiyanlığı yaymak isteyen Papalık ve diğer Batı Avrupa ülkeleri için de Moğollar aradıkları müttefik olabilirlerdi.
 
Ne var ki, olaylar her iki tarafın da umduğu şekilde gelişmedi. Çünkü Papalık’ın tek derdi Hristiyanlığı yaymak, Moğolların tek derdi ise müttefik adı altında Batı Avrupa ülkelerinden ve bilhassa Papa’dan altın koparabilmekti.
 
Fakat onlar arasındaki diplomatik ilişkiler İslâm dünyasını olumsuz şekilde etkilemiştir. 
 

Moğol-Batı Avrupa İlişkileri ve İslam Dünyasına Etkileri PDF İndirme Alanı

Moğol-Batı Avrupa İlişkileri ve İslam Dünyasına Etkileri Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Moğol-Batı Avrupa İlişkileri ve İslam Dünyasına Etkileri Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Göz at  Hafızlık Eğitim Üzerine Araştırmalar PDF İndir

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.