Mihrap, Minber ve Devlet Tek Parti Döneminde Diyanet İşleri Başkanlığı PDF İndir

Mihrap, Minber ve Devlet Tek Parti Döneminde Diyanet İşleri Başkanlığı kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Mihrap, Minber ve Devlet Tek Parti Döneminde Diyanet İşleri Başkanlığı kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Mihrap, Minber ve Devlet Tek Parti Döneminde Diyanet İşleri Başkanlığı PDF Kitap Bilgisi

Diyanet İşleri Başkanlığı, Cumhuriyet’in kurucu kadrosu tarafından İslam’ı yeni rejime uygun hale getirmenin bir projesi olarak pratiğe geçirildi. Kurumun asıl görevi, inkılapların yavaş yavaş devreye sokulmaya başladığı nazik bir dönemde muhafazakâr toplumu ikna ve kontrol etmekti. İkinci görevi ise inkılaplar çerçevesinde İslam’a nasıl bir statü tayin edilmesi gerektiği gibi yorucu bir meseleyi kurumsal çerçevede düzenlemek idi.
Yazar, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın bu zor süreci nasıl yönettiğini, daha doğrusu yönetmeye çalıştığını, teşkilat arşiv belgeleri dahil, Meclis zabıtları, kanun teklifleri ile zamanın basınında çıkan yazılar ve mevcut akademik yayınları da içine alan zengin bir literatür eşliğinde tarihsel ve sosyolojik bir metotla ele alıyor.
Okuyucu, zamanın Türkiye’sinin her bakımdan zorlandığı bir dönemde Diyanet İşleri Başkanlığı’nın bir yandan devlet, diğer yandan muhafazakâr toplum arasında sıkışan ilişkilerini yönetebilmek için ne kadar kılı kırk yararcasına bir mesai sarf etmek zorunda olduğunu bu kitapta adım adım izleyecektir.
Ahmet Yaşar Ocak

Mihrap, Minber ve Devlet Tek Parti Döneminde Diyanet İşleri Başkanlığı PDF İndirme Alanı

Mihrap, Minber ve Devlet Tek Parti Döneminde Diyanet İşleri Başkanlığı Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Mihrap, Minber ve Devlet Tek Parti Döneminde Diyanet İşleri Başkanlığı Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.