Meslek Matematiği / Meslek Yüksek Okullari Harita Kodastro Proğramı PDF İndir

Meslek Matematiği / Meslek Yüksek Okullari Harita Kodastro Proğramı kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Meslek Matematiği / Meslek Yüksek Okullari Harita Kodastro Proğramı kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Meslek Matematiği / Meslek Yüksek Okullari Harita Kodastro Proğramı PDF Kitap Bilgisi

FIG (Uluslararası Haritacılar Birliği), tüzüğünde haritacıları; yapılı ya da yapısız olan hem yer üstünde hem de yer altında bulunan taşınmazlara ilişkin tüzel ve özel iyeliği dökümleyen, sınırlarını belirleyen, ölçen ve değerlendiren, bu çalışmalarında toprak iyeliğinin yasal kayıtlanması önlemleriyle onunla bağlantılı hakları gözeten bir meslek ilgilisi olarak tanımlar. O bunlardan başka kırsal ve kentsel toprakların kullanılmasını araştırır, planlar ve yönetir. Haritacı sözü edilen konuları ilgilendiren matematik, teknik, tüzel, ekonomik, tarımsal ve sosyal bilgileri edinir.
Biz Haritacılar bu görevimizi yaparken çeşitli bilim dalları ile karşılıklı ilişki içindeyizdir. İlişkili olduğumuz bu bilim dallarının en başında ve en önemlisi matematik bilidir. Çünkü bilim dalı olarak zaten uygulamalı matematik alanına girmektedir. Ünlü Alman matematikçisi G. Leibniz (1646-1716), “Jeodezi, matematiğin mükemmel bir uygulama alanıdır” demiştir. Mesleğin içeriği gereği matematiğin birçok alanıyla ilgiliyizdir aslında. Ancak Haritacılar için matematik denilince bugün sadece trigonometri anlaşılmış adeta mesleğimiz matematikte sadece bu alana hapsedilmiştir. Bu kitapta, matematiğin diğer dallarıyla da en az trigonometri kadar ilgili olduğumuz sunulmaya çalışılmıştır.

Meslek Matematiği / Meslek Yüksek Okullari Harita Kodastro Proğramı PDF İndirme Alanı

Meslek Matematiği / Meslek Yüksek Okullari Harita Kodastro Proğramı Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Meslek Matematiği / Meslek Yüksek Okullari Harita Kodastro Proğramı Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Göz at  Ales 2007-2011 Çıkmış Sorular ve Çözümleri PDF İndir

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.