Melodramın Bir Parçası Olarak / Yeşilçam Sinemasında Engellilik PDF İndir

Melodramın Bir Parçası Olarak / Yeşilçam Sinemasında Engellilik kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Melodramın Bir Parçası Olarak / Yeşilçam Sinemasında Engellilik kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Melodramın Bir Parçası Olarak / Yeşilçam Sinemasında Engellilik PDF Kitap Bilgisi

Yeşilçam Sineması… İyi ve kötünün savaşında her zaman iyilerin galip geldiği, aşkın, vefanın, sadakatin her daim yüceltildiği, maddi varlığın küçümsenip, maneviyatın baş tacı edildiği sayısız melodram filmi ile ortak belleğimizin belki de en can alıcı parçası…
     Bu kitap, Yeşilçam sinemasının üzerinde pek fazla düşünmediğimiz önemli bir yanını irdelemeyi hedefliyor ve filmlerimiz içinde yer almış engelli birey temsillerine dikkat çekmeye çalışıyor. Sorduğumuz en önemli soru şu; Sayısız engelli karakterin yer aldığı Yeşilçam sineması, onların yaşamsal sorunlarına, duygusal açmazlarına, eğitim alamama, iş gücüne katılamama gibi problemlerine eğilerek farkındalık yaratma amacında mıydı, yoksa engellilik ile bağlantılı sorunlar, sadece mutlu sona ulaşmayı geciktiren birer melodramatik açmazdan mı ibaretti? Yeşilçam, dolaylı olarak da bizler, bu filmlerin üretildiği 1950 – 1970 yılları arasında engellilere nasıl baktık, onları nasıl tanımladık? Bu çalışmanın tek amacı Yeşilçam filmlerini incelemek değil; onların ışığında kendimizi de anlamaya çalışmaktır.

Melodramın Bir Parçası Olarak / Yeşilçam Sinemasında Engellilik PDF İndirme Alanı

Melodramın Bir Parçası Olarak / Yeşilçam Sinemasında Engellilik Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Melodramın Bir Parçası Olarak / Yeşilçam Sinemasında Engellilik Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.