Maurice Merleau – Ponty'de Algı Problemine Giriş PDF İndir

Maurice Merleau – Ponty'de Algı Problemine Giriş kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Maurice Merleau – Ponty'de Algı Problemine Giriş kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Maurice Merleau – Ponty'de Algı Problemine Giriş PDF Kitap Bilgisi

Merleau Ponty’nin eserlerinde işlenmiş olan
ana problem, XIX. asrın sonu, XX. asrın başlarında
büyük bir gelişme kaydetmiş bulunan (Psikoloji-Tarih-Sosyoloji gibi) insan bilimlerinin insanı anlamak bakımından saplandığı çıkmazlar, düştükleri çelişkilerdir.

Bir taraftan klasik Batı Felsefesi geleneğinde son derece soyut bir biçimde işlenmiş olan insan fikrine bir somutluk kazandırılmaya çalışılmakta, öznelliği ayrı bir töz halinde görmek yerine, dış dünyaya yönelişi içerisinde belirlemeye gayret sarf edilmekte; diğer taraftan ise, insana has olan bir oluş tarzı, kendi kendisine yabancılaştırılmayacak bir tarzda değerlendirilerek akılsallık yeni bir bilinç-beden ilişkisi içinde ele alınmaktadır.

Maurice Merleau – Ponty'de Algı Problemine Giriş PDF İndirme Alanı

Maurice Merleau – Ponty'de Algı Problemine Giriş Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Maurice Merleau – Ponty'de Algı Problemine Giriş Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.