Marka Değerleme Tekniklerinin Ortaklığın Giderilmesi Davaları Kapsamında İncelenmesi Be Örnek Uygulama PDF İndir

Marka Değerleme Tekniklerinin Ortaklığın Giderilmesi Davaları Kapsamında İncelenmesi Be Örnek Uygulama kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Marka Değerleme Tekniklerinin Ortaklığın Giderilmesi Davaları Kapsamında İncelenmesi Be Örnek Uygulama kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Marka Değerleme Tekniklerinin Ortaklığın Giderilmesi Davaları Kapsamında İncelenmesi Be Örnek Uygulama PDF Kitap Bilgisi

Marka değerinin tespiti ilk kez 1980’li yıllarda şirket birleşme ve ele geçirmelerinde, şirketlere maddi varlıklarının değerinin üzerinde ödeme yapılması ile gündeme gelmiştir. Takip eden yıllarda ise marka değerinin tespiti için birçok yöntem geliştirilmiştir. Muhasebe, finans, pazarlama gibi alanlarda farklı amaçlar ile markanın değerinin tespiti yapılmaktadır.
Marka, tek başına hukuki işleme konu olmaktadır. Markanın konu olduğu birçok hukuki işlemlerde ve davalarda markanın değerinin tespiti gerekmektedir. Kitabımızda markanın ortaklığın giderilmesi davasına konu olması halinde markanın değerinin en uygun şekilde tespit edilebilmesi için finansal değerleme yöntemlerinden maliyete dayalı yöntem, piyasa değerine dayalı yöntem, sermaye piyasasına dayalı yöntem, royaltiden kurtulma yöntemi, Hiroshe yöntemi ve fiyat primi yöntemi farazi markaya uygulanmış ve faaliyetine son vermiş farazi firmanın sahip olduğu marka için en uygun yöntemin hangisi olacağı değerlendirilmiştir.

Marka Değerleme Tekniklerinin Ortaklığın Giderilmesi Davaları Kapsamında İncelenmesi Be Örnek Uygulama PDF İndirme Alanı

Marka Değerleme Tekniklerinin Ortaklığın Giderilmesi Davaları Kapsamında İncelenmesi Be Örnek Uygulama Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Marka Değerleme Tekniklerinin Ortaklığın Giderilmesi Davaları Kapsamında İncelenmesi Be Örnek Uygulama Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.