Manzum Sözlük Geleneği Ve Mahmudiyye (Arapça-Türkçe Manzum Sözlük) PDF İndir

[ad_1]

Manzum Sözlük Geleneği Ve Mahmudiyye (Arapça-Türkçe Manzum Sözlük) kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Manzum Sözlük Geleneği Ve Mahmudiyye (Arapça-Türkçe Manzum Sözlük) kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Manzum Sözlük Geleneği Ve Mahmudiyye (Arapça-Türkçe Manzum Sözlük) PDF Kitap Bilgisi

Manzum sözlükler, önemli bir dil öğretim tekniği sayılan şiirle öğretimi kullanmaları bakımından dikkat çekmişlerdir. Bilhassa çocuk yaşta dil öğretimini sağlayabilmek için oluşturulan bu sözlükler aynı zamanda aruz vezninin inceliklerin verilmesinde de kullanılmıştır. Çocuğun eğitimi meselesi bu sözlüklerin gündemini oluşturmuş, bölüm sonlarında verilen hümâyûn beyitleriyle dini-ahlaki açıdan çocuğa bazı niteliklerin kazandırılması amaçlanmıştır.
     
Önceleri iki, daha sonra üç dilli olarak kaleme alınan manzum sözlüklerin sayıca yekün teşkil etmesi, kütüphanelerde pek çok nüshaların bulunması gibi hususlar büyük oranda ilgi gördüklerini ortaya koymaktadır.
    
Elinizde tuttuğunuz bu eserde Ferişteoğlu sözlüğüne nazire olarak hazırlanan Arapça-Türkçe manzum sözlük Mahmûdiyye’nin tam metnini ve Türkçe-Arapça, Arapça-Türkçe dizinin bulacaksınız.

[ad_2]

Manzum Sözlük Geleneği Ve Mahmudiyye (Arapça-Türkçe Manzum Sözlük) PDF İndirme Alanı

Manzum Sözlük Geleneği Ve Mahmudiyye (Arapça-Türkçe Manzum Sözlük) Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Manzum Sözlük Geleneği Ve Mahmudiyye (Arapça-Türkçe Manzum Sözlük) Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.