Louis Bonaparte’ın Darbesi & Louis Bonaparte’ın On Sekiz Brumaire’i PDF İndir

Louis Bonaparte’ın Darbesi & Louis Bonaparte’ın On Sekiz Brumaire’i kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Louis Bonaparte’ın Darbesi & Louis Bonaparte’ın On Sekiz Brumaire’i kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Louis Bonaparte’ın Darbesi & Louis Bonaparte’ın On Sekiz Brumaire’i PDF Kitap Bilgisi

Louis Bonaparte’ın On Sekiz Brumaire’i  Karl Marx tarafından Aralık 1851 – Mart 1852 tarihleri arasında yazmıştır. 
Sosyal ve politik tarihçi olan Marx’ın, tarihsel materyalist bakış açısıyla güncel olayları nasıl analiz ettiğini göstermesi açısından bu eser önemlidir. III. Napolyon’un gerçekleştirdiği darbeyi, amcası Napolyon Bonapart`ın daha önceden gerçekleştirdiği darbeyle kıyaslar. Bu kıyaslamayı şu ünlü cümleyle belirtir: “Hegel, bir yerde, şöyle bir gözlemde bulunur: bütün tarihsel büyük olaylar ve kişiler, hemen hemen iki kez yinelenir. Hegel eklemeyi unutmuş: ilkinde trajedi, ikincisinde komedi olarak.” (ilkinde Napolyon Bonapart kastedilir, ikincisinde de III. Napolyon).

Marx’ın bireyin tarihteki rolünü gösteren ifadesi de bu çalışmada yer alır: “İnsanlar kendi tarihlerini kendileri yaparlar, ama kendi keyflerine göre, kendi seçtikleri koşullar içinde yapmazlar, doğrudan veri olan ve geçmişten kalan koşullar içinde yaparlar.”
Marx, 19. yüzyıl ortası Fransası’ndaki sınıf mücadelelerini ve bu politik mücadelelerin bir hükümet darbesiyle sonuçlanışını tahlil ediyor.
 
Okurlara sunmaktan mutluluk duyarız.

Louis Bonaparte’ın Darbesi & Louis Bonaparte’ın On Sekiz Brumaire’i PDF İndirme Alanı

Louis Bonaparte’ın Darbesi & Louis Bonaparte’ın On Sekiz Brumaire’i Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Louis Bonaparte’ın Darbesi & Louis Bonaparte’ın On Sekiz Brumaire’i Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.