Liberteryenizm PDF İndir

Liberteryenizm kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Liberteryenizm kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Liberteryenizm PDF Kitap Bilgisi

“Bu kitap, modern liberteryenizmin felsefi temellerine ilişkin literatürün tartışmasız en iyi açıklamasıdır. Kendisi de bu literatüre önemli katkılarda bulunmuş olan Mack, bu literatürün tarihsel kökenlerini dikkatle takip ediyor ve liberteryenizmin önde gelen çağdaş temsilcilerinin eserlerinin etkileyici bir analizini sunuyor.”
Hillel Steiner, Manchester Üniversitesi
“Eric Mack mesleğimizin gördüğü hem en nazik hem de en araştırmacı eleştirmenlerden biri. Sonunda aynı fikirde olmasa bile, yaptığı yeniden yapılandırmalar birer sanat eseri. Mack çok uzun zamandır olabildiğince iyi ve bu kitap onun en büyük eseri.”
David Schmidtz, Arizona Üniversitesi
Liberteryenizmin özünü, devlet gibi zorlayıcı siyasî kurumların, ancak her bireyin kendi hedeflerini ve refahını kendi yöntemleriyle takip etme özgürlüğünü koruma işlevi gördüğü ölçüde haklı olduğu görüşü oluşturur. Dolayısıyla liberteryenler, sosyal adalet ya da ekonomik eşitlik gibi yukarıdan aşağıya dayatılan kavramları hayata geçirmeye yönelik her türlü girişimin temelden yanlış olduğunu savunur.
Konunun önde gelen uzmanlarından Eric Mack bu kitapta liberteryenizmin felsefî ilkelerini titiz ve net bir şekilde izah ediyor. “Doğal haklar yaklaşımı”, “karşılıklı fayda sağlayan işbirliği yaklaşımı” ve “dolaylı sonuçsalcı yaklaşım” olarak adlandırdığı üç farklı liberteryen düşünce ekolüne yönelik açıklamalar getiriyor. Bu yaklaşımların John Locke ve David Hume gibi isimlerin düşüncelerinde ifade bulan tarihsel köklerini inceledikten sonra, Robert Nozick ve F. A. Hayek tarafından ortaya konulan temel argümanlara ve iktisadî adalet teorilerine dair aydınlatıcı açıklamalar sunuyor. Ardından, minimal devletin doğasını çevreleyen tartışmalar ile, liberteryenizmi eleştirenler ve savunanlar arasında vuku bulanlar gibi bir dizi başka tartışmayı inceliyor.
Bu kitap, öğrenciler ve akademisyenlerden genel okuyucuya kadar siyaset felsefesi, siyasî ideolojiler, özgürlüğün doğası ve devlet otoritesiyle ilgilenen herkes için temel bir okuma niteliğindedir.

Göz at  İstanbul Kadı Sicilleri Galata Mahkemesi 37 Numaralı Sicil (H. 1022-1024 / M.1613-1615) PDF İndir

Liberteryenizm PDF İndirme Alanı

Liberteryenizm Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Liberteryenizm Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.