Lacivert Yaşam ve Kültür Dergisi 112 Mayıs 2024 PDF İndir

Lacivert Yaşam ve Kültür Dergisi 112 Mayıs 2024 kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Lacivert Yaşam ve Kültür Dergisi 112 Mayıs 2024 kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Lacivert Yaşam ve Kültür Dergisi 112 Mayıs 2024 PDF Kitap Bilgisi

“Gıdanın geleceği” dosyasında Çiğdem Seferoğlu ile “Uzun süredir gerçek ekmek yemiyoruz” başlığıyla mutfak kültürümüzün zenginliğini, tüketim alışkanlıklarının bozduğu sağlığımızı gibi birçok konuyu konuştuğumuz bir röportaj yer alıyor. Bir diğer söyleşi ise iklim krizinin tarım ve gıda üretimi üzerindeki etkilerini, gıdanın daha adil paylaştırılması için neler yapılması gerektiğini anlatan Mehmet Emin Birpınar ile gerçekleştirdiğimiz “Gıda yönetiminde adalet sağlanmalı” isim bir söyleşi oluyor. Ayrıca dosyada Esra Sinanoğlu, Can Hakan Karaca ve Hilal Enver ile gıda sektöründe yaşanan gelişmeleri “Beslenme nereye gidiyor?” başlığıyla tartıştığımız bir paket röportaj yer alıyor.
Dosyada Ali Recep Nazlı “Dünyada yeni gıda paradigmaları ve değişen düzen” başlığıyla yeni bir gıda yönetim sistemi geliştirilmesi gerektiğini anlatıyor. Kerem Alkin “Küresel sistemde önemli bir tehdit: gıda güvenliği”  başlığıyla iklim krizinin tehdit ettiği gıda üretimi alanında alınabilecek önlemlerden bahsediyor. Bercan Tutar “Tahıl savaşları” başlığıyla gıda güvenliğinin küresel jeo-politikaya etkilerini anlattığı bir yazı kaleme alıyor. Enis Doko “Küresel açlık sorunu” başlığıyla üç milyardan fazla insanın neden sağlıklı beslenemediğinden bahsediyor. Sena Subaşı “Toprağın kadını” başlığıyla ülkemizdeki ilk ekolojik turizm örneklerinden biri olan Narköy’deki doğal ve sürdürülebilir yaşam modeli hakkındaki deneyimlerini anlatıyor. Nergiz Erbay “Edebi sofralar: Ana yemeğin ve sofraların edebiyattaki işlevi” başlığıyla yemeğin kültürel yapıları tanımlamak için kullanıldığından bahsediyor. Güldane Gündüzöz “Aşına aşk katan dervişan: Lezzet ve hikmetin aynı kazanda buluştuğu tekke mutfakları” isimli yazıda tasavvuf düşüncesinde yemek kültürünün önemini anlatıyor. Dosyanın diğer makaleleri ise Muhammed Bâkır Köse’nin “Başka bir çiftçilik mümkün”, Can Kayacılar’ın “Besinlerin geleceği ve tehlikeler”, Funda Karayel’in “Küçük alan, büyük devrim: Dikey tarımın kentlerdeki yeri”, Halil İbrahim İzgi’nin “Filistin: Ağzımızın tadı” ve Göksan Göktaş’ın “Helal gıda sektörü dünyada kartopu gibi büyüyor” isimli yazıları oluyor.
Dosyada Sadık Albayrak ile Son Devir Osmanlı Uleması adlı eserin yazılış hikâyesi, kitap hakkında yapılan tartışmalar ve yeni eklenen dört cildi “Osmanlı âlimlerinin yüz elli senelik kaybolan hikâyesi bu kitapla ortaya çıkıyor” başlıklı bir röportaj da yer alıyor. 
3 Soru 3 Cevap’a bu ay “Müzik benim için hem bir arkadaş hem de duygularımı aktarabildiğim bir iletişim aracı” diyen Hicret Nida Güllüoğlu konuk oluyor. İbrahim Altay’ın “İbrahim Efendi’nin Astral Seyahatleri” yazısının yer aldığı bu sayıda Gıkı Çıkan Adamlar bölümünde Kemal Sayar, “Birbirini iki cihan cenneti için teşvik eden yol arkadaşıdır eşler” başlığıyla sorularımızı yanıtlıyor.

Lacivert Yaşam ve Kültür Dergisi 112 Mayıs 2024 PDF İndirme Alanı

Lacivert Yaşam ve Kültür Dergisi 112 Mayıs 2024 Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Lacivert Yaşam ve Kültür Dergisi 112 Mayıs 2024 Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.