Kütlenin Gizli Çekiciliği & Einstein’dan Günümüze Kütleçekimin Kısa Bir Tarihi PDF İndir

Kütlenin Gizli Çekiciliği & Einstein’dan Günümüze Kütleçekimin Kısa Bir Tarihi kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Kütlenin Gizli Çekiciliği & Einstein’dan Günümüze Kütleçekimin Kısa Bir Tarihi kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Kütlenin Gizli Çekiciliği & Einstein’dan Günümüze Kütleçekimin Kısa Bir Tarihi PDF Kitap Bilgisi

Modern fiziğin en ilginç konularından biri olan kütleçekimin etkilerini her an hissediyoruz ama üzerinde pek durmuyoruz. Onu daha ziyade –Newton’ın kütleçekim kuramının açıkladığı gibi– havaya atılan bir cismin yere düşmesine neden olan bir “kuvvet” olarak hayal ediyoruz, oysa Einstein’ın genel görelilik kuramı bambaşka bir evren modeli sunarak gerçeğin öyle olmadığını gösterdi.
 
Peki kütleçekim tam olarak ne ve genel görelilik kuramının doğru söylediğini nereden biliyoruz? Ron Cowen bu soruların cevabını verirken bizi bilimin en heyecan verici dönemlerinden birinde kısa bir yolculuğa çıkarıyor. Einstein’ın genel görelilik kuramını geliştirme süreciyle başlayıp 1919 yılındaki güneş tutulmasında kütleçekimin ışığı büktüğünün teyit edilmesiyle ivme kazanan, yakın geçmişte de kütleçekim dalgalarının ilk defa tespit edilmesi ve bir kara deliğin ilk defa görüntülenmesi gibi çarpıcı gelişmeleri kapsayan bir dönem bu.
 
Cowen kütleçekim hakkındaki mevcut bilgimize varma sürecimizi anlatırken, uzay-zamanın eğilip bükülebilen ya da kısalıp uzayabilen esnek dokusunu; içlerine düşen hiçbir şeyin –ışığın bile– kaçamayacağı kozmik obruklar olan kara delikleri; devasa kütleli cisimlerin hareketleriyle oluşan ve uzay-zamanı gerip sıkıştırarak titreşimler oluşturan kütleçekim dalgalarını; kütleçekimi kuantum mekaniği temelinde anlama çabalarını ve tüm bunların araştırılmasını mümkün kılan teknolojiyi yalın bir dille açıklıyor.

Kütlenin Gizli Çekiciliği & Einstein’dan Günümüze Kütleçekimin Kısa Bir Tarihi PDF İndirme Alanı

Kütlenin Gizli Çekiciliği & Einstein’dan Günümüze Kütleçekimin Kısa Bir Tarihi Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Kütlenin Gizli Çekiciliği & Einstein’dan Günümüze Kütleçekimin Kısa Bir Tarihi Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Göz at  Peygamberden Sonra & Sünni-Şii Bölünmesinin Epik Hikayesi PDF İndir

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.