Kurum Bakımındaki Çocuklara Yönelik Manevi Danışmanlık ve Rehberlik PDF İndir

[ad_1]

Kurum Bakımındaki Çocuklara Yönelik Manevi Danışmanlık ve Rehberlik kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Kurum Bakımındaki Çocuklara Yönelik Manevi Danışmanlık ve Rehberlik kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Kurum Bakımındaki Çocuklara Yönelik Manevi Danışmanlık ve Rehberlik PDF Kitap Bilgisi

Çocuklar her toplumun geleceğidir. Onların maddi ve manevi gelişimlerinin bir bütün olarak sağlanması öncelikle ailenin sorumluluğudur. Ailenin bunu sağlayamadığı durumlarda, bu sorumluluğu topluma ait kurumlar yerine getirir. Eserde bu durumda olan çocuklara kurum bakımında sağlanan hizmetler arasında yer alan manevi danışmanlık ve rehberlik; insani, toplumsal ve hukuki temelleri belirlenerek ele alınmaktadır. Ardından kurum bakımındaki çocukların manevi ihtiyaçlarının karşılanması için Diyanet İşleri Başkanlığının geçmişten günümüze sunduğu hizmetlerin tarihsel serencamına yer verilmektedir. Son olarak bu çocuklarla çalışan din görevlilerinin tecrübe ve bilgileri doğrultusunda alanda yürütülen hizmetler ile ilgili çeşitli tespitler ve öneriler ortaya konulmaktadır.

Bu eser; Din Eğitimi, Din Psikolojisi ve Manevi Danışmanlık ve Rehberlik alanlarındaki ilgili araştırmacılara, sahada hizmetleri yürütenlere ve iyileştirme çalışmalarına katkı sunabilir. Koruma altındaki çocukların ihtiyaçlarına duyarlı tüm okurlara, manevi danışmanlığın bu çocuklara sağlayabileceği katkılar hakkında bir fikir verebilir.

[ad_2]

Kurum Bakımındaki Çocuklara Yönelik Manevi Danışmanlık ve Rehberlik PDF İndirme Alanı

Kurum Bakımındaki Çocuklara Yönelik Manevi Danışmanlık ve Rehberlik Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Kurum Bakımındaki Çocuklara Yönelik Manevi Danışmanlık ve Rehberlik Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.