Küreselleşme ve Yaşlılık & Eleştirel Gerontolojiye Giriş PDF İndir

Küreselleşme ve Yaşlılık & Eleştirel Gerontolojiye Giriş kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Küreselleşme ve Yaşlılık & Eleştirel Gerontolojiye Giriş kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Küreselleşme ve Yaşlılık & Eleştirel Gerontolojiye Giriş PDF Kitap Bilgisi

Tüm dünyada yaşanan demografik değişim, dünya nüfusunun yaşlanmakta olduğunu göstermektedir. Ancak yaşlanmaya bağlı konular, ekonomik, sosyal ve politik açıdan değerlendirilmedikçe, demografi yalnızca sayılardan ibaret kalacaktır. Küreselleşme ve neoliberalizmle birlikte, dünyada sağlık, emeklilik, bakım gibi devletin sorumluluğunda olması gereken konulara bakış açısı değişmiştir. Yaşlılık, bu bakış açısına bağlı olarak ülke ekonomilerine bir yük olarak görülmekte ve gelecekte nüfusun yaşlanmasına yönelik tedbirler, bireylerin sorumluluğuna bırakılmaktadır.

Bu çalışmada, Batıda anaakım gerontolojik yaklaşımların dışında ortaya çıkan eleştirel gerontoloji çalışmalarından örneklerle küreselleşme ve yaşlılık konusu ele alınmaktadır. Buna bağlı olarak Türkiye’de yaşlılık, güncel gelişmeler ışığında değerlendirilmektedir.

Kitap, Türkiye’de yaşlılık ve gerontoloji bilimine ilginin arttığı son dönemlerde bu konuda yazılı Türkçe kaynak bulmakta zorlanan öğrencilere ve yaşlılık alanında çalışan araştırmacılara kaynak olması amacıyla hazırlanmıştır.

Küreselleşme ve Yaşlılık & Eleştirel Gerontolojiye Giriş PDF İndirme Alanı

Küreselleşme ve Yaşlılık & Eleştirel Gerontolojiye Giriş Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Küreselleşme ve Yaşlılık & Eleştirel Gerontolojiye Giriş Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Göz at  Okullarda Psikolojik Danışma ve Rehberlik & Öğrenciler İçin Kapsamlı Psikolojik Danışma ve Rehberlik Programları PDF İndir

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.