Kültürün İktidarı & Siyasal Teoloji ve kültürel Egemenlik PDF İndir

Kültürün İktidarı & Siyasal Teoloji ve kültürel Egemenlik kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Kültürün İktidarı & Siyasal Teoloji ve kültürel Egemenlik kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Kültürün İktidarı & Siyasal Teoloji ve kültürel Egemenlik PDF Kitap Bilgisi

slâm siyaset teolojisinde kültürün ve kültürel iktidarın hakkıyla yorumlanması bize bugünkü pek çok güncel tartışmanın izlerini geriye doğru takip edebilme imkânı sunar.
 
Ali Fuat Bilkan, Kültürün İktidarı’nda ehvenişer bir karamsarlıkla İslâm siyaset teolojisinde iktidarın meşruluk kaynağına dair tartışmaların “nass” üzerinden kadirimutlak kanun koyucuyla belirleyici bir nitelik kazandığı sürecin tahliline girişiyor.
 
Bir yönüyle kültürel iktidarın iktidar mücadelesinde nasıl tarih-dışılaştırıldığını ortaya koyuyor.
 
Kitap bugün “kültürel iktidar” diye adlandırılan mücadelenin İslâmî toplum tasarımında nereye ve nasıl konumlandırıldığını çeşitli kaynaklardan ve disiplinlerden faydalanarak gösterirken, İslâm coğrafyasındaki düşünsel durgunluğun sebeplerine dair bir tartışma da yürütüyor.
 
“Birçoğu kendi döneminin siyasî ve kültürel şartları içerisinde kaleme alınmış İslâm siyaset düşüncesiyle ilgili metinlerin ait oldukları dönemin şartlarına göre değil de, bütün zamanlar için geçerli birer nass gibi kabul edilerek pek çok olguda müracaat kaynağı olarak görülmesi, İslâm coğrafyasındaki düşünce durgunluğunun önemli sebeplerinden biridir.”
ALİ FUAT BİLKAN

Kültürün İktidarı & Siyasal Teoloji ve kültürel Egemenlik PDF İndirme Alanı

Kültürün İktidarı & Siyasal Teoloji ve kültürel Egemenlik Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Kültürün İktidarı & Siyasal Teoloji ve kültürel Egemenlik Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Göz at  5.Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Efsane Yeni Nesil Akıllı Defter PDF İndir

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.