Küçükalioğlu Şeceresi (1840-2021) PDF İndir

Küçükalioğlu Şeceresi (1840-2021) kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Küçükalioğlu Şeceresi (1840-2021) kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Küçükalioğlu Şeceresi (1840-2021) PDF Kitap Bilgisi

Çocukluk idrakimle hatırlayabildiğim kadarıyla 7-8 yaşlarındayım. Amcam Hayrettin Küçükali ile İstanbul’dan Sürmene’ye gidiyoruz. Yolun tam ortalarında Osmancık diye bir yerde duruyoruz. Burada ben yaşlarda Osman isminde bir çocuğun yaşadığını düşünüyorum. Besbelli küçük olduğu için Osmancık demişler. Büyük olsa Osman derlerdi diye akıl yürütüyorum. Burada Harun isminde bir akrabamız olduğundan bahsediyor amcam. O zaten uzak ya da yakın akrabalık ilişkilerine çok dikkat eder, herkesi tanır, herkes de onu tanır. Akşam olmaya yakın Harun amcaların evine girdiğimizi hatırlıyorum. Belki o akşamı orada geçirmiş bile olabiliriz. Akşam yemek yendikten sonra çaylar geliyor ve amcam yanında getirdiği bugün A5 boya tekabül ettiğini öğrendiğim kareli eski bir defteri çıkarıp; babanın adı nedir, amcalarının adları nedir, amcaoğullarının adları nedir gibi sorular soruyor. Aldığı cevapları bu küçük deftere not ediyor. Birbirine bağlanan oklarla baba oğul ilişkilerini gösteriyor. Çaylar içilip gece yaklaşınca konu kapanıyor ve defter tekrar çantaya koyuluyor. O anda benim için hiçbir şey ifade etmeyen bu sahne, bugün dahi zihnimde adeta film gibi canlı duruyor. Bu küçük hatıra zihnimde öyle bir yer etmiş olmalı ki bu hatıranın peşinden elinizdeki esere kadar geldim.

Küçükalioğlu Şeceresi (1840-2021) PDF İndirme Alanı

Küçükalioğlu Şeceresi (1840-2021) Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Küçükalioğlu Şeceresi (1840-2021) Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Göz at  Kriz Yönetiminde Yeni Yaklaşımlar & İletişim Temelli Uygulama Alanları PDF İndir

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.