Kronik Hastalıkların Tedavisine Yardımcı Görsel Sanatlar Eğitimi El Kitabı PDF İndir

Kronik Hastalıkların Tedavisine Yardımcı Görsel Sanatlar Eğitimi El Kitabı kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Kronik Hastalıkların Tedavisine Yardımcı Görsel Sanatlar Eğitimi El Kitabı kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Kronik Hastalıkların Tedavisine Yardımcı Görsel Sanatlar Eğitimi El Kitabı PDF Kitap Bilgisi

Sanat, tarih boyunca insanoğlunun kendini ifade etmesinin bir yolu olmuştur. İlk insanlardan bugüne kadar kişiler duygularını, düşüncelerini, olaylara bakış açılarını hep sanat yoluyla aktarmıştır. Sanat, insanın çevresiyle etkileşim içinde ve etrafında olan bitene daha duyarlı olmasını, özgür düşünebilmesini ve de kendini özgürce ifade etmesini sağlar. Sanat, güzele ulaşmanın en etkili yollarından biridir. Sanat, bireyin sosyal ilişkilerini ayarlamasını,iş birliği ve yardımlaşmayı, doğruyu seçme ve ifade edebilmeyi, bir işe başlayıp bitirme sevincini tatmayı, üretken olmayı sağladığı için de gereklidir. Aynı zamanda, toplumsal ve kültürel hayatta kendine güvenen katılımcı, sorumluluk sahibi, üretken kişiliklerin oluşmasına da katkı sağlamaktadır. Bu anlamda sanatın terapiyle, insanların ruhlarını yaşamın karanlıklarından kurtarıp, gerçek yaşamdaki ideal bir yaşam için hazırladığını da söyleyebiliriz.
Sanat terapisi, her yaştaki bireyin zihinsel, fiziksel ve duygusal travmalarını iyileştirmek amacıyla sanat yapmanın yaratıcı sürecinde kullanan ruh sağlığı için de gerekli bir araçtır. Görsel sanatlarla bu terapiler, bireylerin yeteneklerini geliştirerek, yaratıcı, özgüveni yerinde, üretken, estetik duyguları olan kişiler olmalarını amaçlarken, bireylerin tedavi sürecinde, ihtiyaçlarını gidermede önemli bir rol oynamaktadır.
Bu doğrultudan bakıldığında görsel sanatlar terapisi olarak nitelendirilen bu alan, bireyin çeşitli duygusal yaralanmaların üstesinden gelmesinde,kendini ve başkalarını anlamasını da sağlamaktadır. Dolayısıyla bireyin hastalık semptomlarının azaltılmasında davranış ve düşünce şablonlarını değiştirerek de katkı sağlamaktadır.
Bu kitap, görsel sanatlar terapisiyle dört ile on beş yaş grubu arasında yer alan kronik hastalıkların tedavisinde (depresyon), diğer zihinsel ve duygusal problemler veya bu hastalıklara ilişkin bulguların, tıbbi hastalıklardan kaynaklanan fizyo-sosyal (bedensel ve toplumsal durumlara dayalı) güçlüklerde bu hastalıkların tedavisinde Sağlık kuruluşları, Hastane ve Milli Eğitim’in farklı alanlarındaki uygulamacılara yardımcı olmak amacıyla düzenlenmiştir.
Kısaca bu kitap, görsel sanatlarla terapide kendi toplumları ile bütünleşme problemi yaşayan kişilerin (hastaların), bulundukları toplumla kaynaşmalarını sağlayacak temel bir kitap niteliğindedir.

Kronik Hastalıkların Tedavisine Yardımcı Görsel Sanatlar Eğitimi El Kitabı PDF İndirme Alanı

Kronik Hastalıkların Tedavisine Yardımcı Görsel Sanatlar Eğitimi El Kitabı Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Kronik Hastalıkların Tedavisine Yardımcı Görsel Sanatlar Eğitimi El Kitabı Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.