Konut ve Çatılı İşyeri Kiralarında Kiralananın Ayıplı Olması Halinde Kiracının Hakları PDF İndir

[ad_1]

Konut ve Çatılı İşyeri Kiralarında Kiralananın Ayıplı Olması Halinde Kiracının Hakları kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Konut ve Çatılı İşyeri Kiralarında Kiralananın Ayıplı Olması Halinde Kiracının Hakları kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Konut ve Çatılı İşyeri Kiralarında Kiralananın Ayıplı Olması Halinde Kiracının Hakları PDF Kitap Bilgisi

Nüfusun hızla büyümesi, ekonominin gelişimi, ticaret ve sanayi faaliyetlerinin artışı, köyden kente olan göçlerin her geçen gün fazlalaşması gibi birçok nedenle konut ve çatılı işyeri ihtiyacı da oldukça yaygınlaşmıştır. Konut ve çatılı işyerlerine olan bu ihtiyaç, özel düzenlemelerin yer aldığı sözleşme tiplerinin oluşmasını zorunlu hale getirmiştir.
6098 sayılı Türk Borçlar Kanunu çerçevesinde düzenleme altına alınan konut ve çatılı işyeri kira sözleşmelerinde, kiraya verenin en önemli yükümlülükleri de şüphesiz kiralananı sözleşmeye uygun şekilde teslim etmek ve sözleşme süresince sözleşmede öngörülen kullanıma elverişli halde bulundurmaktır. Kiraya verenin bu yükümlülüklerini ihlal etmesi halinde ise kiracının, kiraya verenin ayıptan doğan sorumluluğu çerçevesinde birtakım hakları bulunmaktadır. Bu kapsamda çalışmamızda; konut ve çatılı işyeri kiralarında kiralananın ayıplı olması halinde kiracının hakları konusu, 6098 sayılı Türk Borçlar Kanunu çerçevesinde doktrindeki görüş farklılıkları ve Yüksek Mahkeme içtihatları ışığında ele alınmıştır.

[ad_2]

Konut ve Çatılı İşyeri Kiralarında Kiralananın Ayıplı Olması Halinde Kiracının Hakları PDF İndirme Alanı

Konut ve Çatılı İşyeri Kiralarında Kiralananın Ayıplı Olması Halinde Kiracının Hakları Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Konut ve Çatılı İşyeri Kiralarında Kiralananın Ayıplı Olması Halinde Kiracının Hakları Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.