Kısa Süreli Çözüm Odaklı Psikolojik Danışma & Vaka Örnekleriyle PDF İndir

Kısa Süreli Çözüm Odaklı Psikolojik Danışma & Vaka Örnekleriyle kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Kısa Süreli Çözüm Odaklı Psikolojik Danışma & Vaka Örnekleriyle kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Kısa Süreli Çözüm Odaklı Psikolojik Danışma & Vaka Örnekleriyle PDF Kitap Bilgisi

İnsan olmak demek ya da yaşıyor olmak demek hayatın içinde kaçınılmaz olan problemlere çözüm üretmek demektir. İnsan, dünyaya geldiği andan itibaren yaşamda birçok zorlukla karşılaşır. Karşılaşılan zorluklarda iki türlü düşünme seçeneğimiz vardır: ya problemin ne olduğuna, neden olduğuna, yani detaylarına, odaklanırız ya da problemin nasıl ortadan kaldırılabileceğine, problemle nasıl baş edilebileceğine odaklanırız. Hangisine odaklanacağımız ise düşünme alışkanlıklarımızla ilgilidir. İlk ifade edilen tarzda düşünmek, insana problemin ayrıntılarını fark ettirir ki bu, kişiyi problemin içine daha çok çeker. İkinci şekilde düşünmek ise insana problemin çözümlerini fark ettirir ki bu da değişim için onu harekete geçirir. Frederick Langbridge’ın “Dünya, insanların bakışına göredir: Aynı pencereden bakan iki insandan biri, çamuru görür; öteki, yıldızları” sözünde olduğu gibi. Kısa süreli çözüm odaklı yaklaşım da bu şekilde danışana problemin detaylarını düşündürmek yerine çözümlerin neyle ilgili olabileceğini fark ettirmeye odaklanmış bir yaklaşımdır. Bu kitapta; çözüm odaklı psikolojik danışma yaklaşımının temel felsefesi, ilkeleri, çalışma usulleri, kullanılan teknikler ve farklı kullanım sahalarının neler olduğu ile ilgili bilgiler aktarılmıştır. Ayrıca yaklaşıma dair her bir önerme vaka örnekleriyle somutlaştırılmaya çalışılmıştır. Kitabın bir yandan saha çalışanlarına, diğer yandan akademik çalışmalara katkı sağlaması amaçlanmıştır.

Kısa Süreli Çözüm Odaklı Psikolojik Danışma & Vaka Örnekleriyle PDF İndirme Alanı

Kısa Süreli Çözüm Odaklı Psikolojik Danışma & Vaka Örnekleriyle Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Kısa Süreli Çözüm Odaklı Psikolojik Danışma & Vaka Örnekleriyle Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Göz at  Buzlar Çözülmeden / Hacı Kaptan PDF İndir

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.