Kırsal Yaşamda Serbest Zaman ve Rekreasyon Engelleri PDF İndir

Kırsal Yaşamda Serbest Zaman ve Rekreasyon Engelleri kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Kırsal Yaşamda Serbest Zaman ve Rekreasyon Engelleri kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Kırsal Yaşamda Serbest Zaman ve Rekreasyon Engelleri PDF Kitap Bilgisi

Günümüzde sağlıklı toplumların oluşturulmasında aktif ve pasif rekreasyon aktivitelerinin önemi tartışılamayacak kadar büyüktür. Aktif ve pasif rekreasyon olgusu günümüz toplumlarına kaliteli bir yaşam sağlamada, sosyal ve ekonomik hayatın olumsuz şartlarını azaltmada ve hem içinde bulunduğu toplumun hem de bireylerin mental ve fiziksel sağlığına olumlu yönde katkı sağlamaktadır. Rekreasyon aktiviteleri, aynı zamanda, farklı ırkları, cinsiyetleri, sosyal sınıfları, yaş, yetenek veya dini inançlardan insanları bir araya getirebilen, aynı amaç doğrultusunda birleştirebilen bir yapı da sağlamaktadır. Bu faydalara rağmen birey rekreasyonel aktivitelerden uzak kalabilmektedir. Bireyi rekreasyonel aktivitelere motive eden unsurlar kadar, bu aktivitelere katılımını engelleyen bireysel ve/veya çevresel birçok rekreasyonel engelleyicilerde vardır.
Köy, cumhuriyetin ilk yıllarından beri önemini koruyan, kültürümüzü yaşatan ve devamlılığını sağlayan olgulardandır. Köydeki rekreasyonel hayat yukarıda sıralanan engellerin yanında sadece köye ve hatta şehir hayatına tam entegre olamamış yaşamların içinde olan diğer bireyleri de etkileyecek başka engellerle de ilişkilendirilebilir. Bunlar aynı zamanda köy yaşamındaki sosyal ve rekreasyonel hayatı da düzenleyen, etkileyen unsurlardır. Bunların başında örf, adet, gelenek, dini inanç, toplumsal yapı, töre gibi unsurların oluşturduğu ailenin ve başkalarının baskısı gelmektedir. Bunun yanında bireylerin rekreasyonel konularda bilgi ve bilinç eksikliğinin olması, köyde bireylerin rekreasyonel taleplerine uygun tesislerin ve hizmetlerin olmaması, olan hizmet ve tesislere de ulaşım sorununun olması da bu faktörlere eklenebilir.
Bu kitapta kırsal yaşamda rekreasyon, rekreasyon ihtiyacı, engel olan faktörler incelenmiştir. Bu yolla geliştirilebilecek baş etme stratejileri serbest zaman perspektifinden sunulmuştur.

Kırsal Yaşamda Serbest Zaman ve Rekreasyon Engelleri PDF İndirme Alanı

Kırsal Yaşamda Serbest Zaman ve Rekreasyon Engelleri Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Kırsal Yaşamda Serbest Zaman ve Rekreasyon Engelleri Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.