Kent ve Çevre Politikaları Ekseninde Yerel Yönetimler PDF İndir

Kent ve Çevre Politikaları Ekseninde Yerel Yönetimler kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Kent ve Çevre Politikaları Ekseninde Yerel Yönetimler kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Kent ve Çevre Politikaları Ekseninde Yerel Yönetimler PDF Kitap Bilgisi

Dinamik bir yapıya sahip olan yönetim, içsel ve dışsal pek çok faktörden etkilenerek şekillenmektedir. Bu doğrultuda; sosyopolitik, teknolojik ve çevresel alanlarda yaşanan gelişmeler ile sorunlar, kamu yönetiminde yeni kavram, ilke ve politikaların benimsenmesini gerekli kılmaktadır. Söz konusu bu değişim ve dönüşüm süreci ise halka en yakın birimler olmasıyla öne çıkan yerel yönetimleri, değişen beklenti ve ihtiyaçlar nedeniyle daha yakından ilgilendirmektedir. Ayrıca toplumsal olayların odak noktasında yer alması, kent ve kentli yaşamından sorumlu olması, yerel yönetimlerin önemini arttırmaktadır. Ancak bu yönetim birimleri sadece olumlu gelişmelerin değil yaşanan olumsuzlukların da en birincil muhatabı olarak konumlanmaktadır. Bu nedenle günümüzde yerel yönetimlerin; bilgi teknolojileri ve yönetim yaklaşımlarındaki güncel stratejilerden ihtiyaçlara göre yenilikçi projeler üretmeye, kentin-kentlinin tarihsel ve kültürel değerlerinin yaşatılmasından çevre kirliliği ve iklim değişikliği ile mücadeleye, karbon nötr yaklaşımlardan gıda güvenliğine, toplumsal hareketlerden göç ve göçmenlerle ilgili sorun ve konulara kadar geniş bir alanda çözüm ve politika üretmeleri gerekmektedir. Yerel yönetimlerin yeni çalışma alanlarını da işaret eden konu başlıkları özelinde hazırlanan bu kitap ile hem kamu yönetimi ve yerel yönetimler alanında çalışanlara hem de kenti ve kentliyi yönetenlerin yönetim süreçlerine katkı sağlanacağı düşünülmektedir.

Kent ve Çevre Politikaları Ekseninde Yerel Yönetimler PDF İndirme Alanı

Kent ve Çevre Politikaları Ekseninde Yerel Yönetimler Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Kent ve Çevre Politikaları Ekseninde Yerel Yönetimler Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.