Kelkit Havzasının Eskiçağ Tarihi ve Arkeolojisi (Lykos) PDF İndir

Kelkit Havzasının Eskiçağ Tarihi ve Arkeolojisi (Lykos) kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Kelkit Havzasının Eskiçağ Tarihi ve Arkeolojisi (Lykos) kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Kelkit Havzasının Eskiçağ Tarihi ve Arkeolojisi (Lykos) PDF Kitap Bilgisi

Anadolu tarihin en eski dönemlerinden itibaren iskâna sahip olmuş önemli kültür bölgelerinden biri olmasına rağmen genel anlamda tarih ve arkeolojik araştırmalar çok geç başlamıştır. Bu coğrafyadaki uygarlıklar, önemli bir geçmişe sahiptir. Anadolu’nun bu önemi doğrultusunda çalışma sahamızı bu öneme uygun olarak ve daha önce yeteri kadar araştırılmamış olan, Anadolu’nun coğrafi açıdan Doğu Karadeniz Bölgesi içinde bulunan Kelkit Havzası’na yoğunlaştırdık.
 
Eskiçağda ve günümüzde yerleşim yerlerinin seçiminde belirleyici unsurlar vardır. Bunların en başında su, toprak, coğrafi konum, tarihi doğal yollar ve maden yatakları gelmektedir. Özellikle su, toplumsal yaşamın en önemli parçalarından birisidir. Bu yüzden yerleşmelerin kurulmasında su kaynakları ya da verimli ırmak havzaları öncelikli tercih sebeplerinden birisi olmuştur. Araştırma sahamızın büyük bir bölümünü içine alan Karadeniz Bölgesi Eskiçağ Tarihi ve Arkeolojisi yönünden az araştırılan bölgelerinden bir tanesidir. Bunda en önemli etken, bölgenin dağlık bir yapıya sahip olması ve topraklarının yılın dört mevsimi bitki örtüsü ile kaplı olmasıdır.
 
Bu çalışmada, Kelkit Havzası coğrafi açıdan üç ana bölüme ayrılmıştır. Çalışmada Tarih Öncesi ve Tarihi Çağlar olarak iki bölüm oluşturulmuştur. Havza genelinde yapılan kazı ve yüzey araştırmalardan elde edilen bulguların verdiği bilgiler de üçüncü bölümde değerlendirilmiştir.

Kelkit Havzasının Eskiçağ Tarihi ve Arkeolojisi (Lykos) PDF İndirme Alanı

Kelkit Havzasının Eskiçağ Tarihi ve Arkeolojisi (Lykos) Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Kelkit Havzasının Eskiçağ Tarihi ve Arkeolojisi (Lykos) Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Göz at  Yerel’den Global’e & THY'nin Yükseliş Dönemi PDF İndir

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.