Kayrevan’dan Bosna’ya / Zamanın Ayak İzlerinde 1 PDF İndir

Kayrevan’dan Bosna’ya / Zamanın Ayak İzlerinde 1 kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Kayrevan’dan Bosna’ya / Zamanın Ayak İzlerinde 1 kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Kayrevan’dan Bosna’ya / Zamanın Ayak İzlerinde 1 PDF Kitap Bilgisi

Dünya bir han bizler yolcuyuz. Bunu anlamanın en iyi yolu seyahate çıkmaktır. Başka insanların hayat tarzlarını, tecrübelerini gözlemlemek karşılaştırma imkânı verir. Onların bıraktığı eserler adeta birer menzil taşıdır. Nereye gittiğimiz ve nerede durduğumuz hakkında fikir verir.  Tıpkı insanlar gibi şehirlerin de şahsiyeti vardır. Yüzyılların birikimi şehirlerin kimliğine kazınmıştır.
Elinizdeki eser yazarın İslam dünyasında yaptığı bazı gezilerin notlarından oluşuyor. Kuzey Afrika’dan Ortadoğu’ya, Rusya içlerinden Balkanlara, geniş bir medeniyet coğrafyası. Kayrevan İslam medeniyetinin ilk ortaya çıkardığı yerleşimlerden birisi. Oradan yönelme Batı’ya, Endülüs’e oluyor. Endülüs İslam ve Batı uygarlıklarının geçiş dönemi özelliklerini taşıyor. Oradan Ortadoğu bölgesine dönüyoruz. Kadim Kudüs bir buluşma ve ayrışma noktası olarak Ehli Kitab’ın kalbinde yer alıyor. Türk dünyasında Kazan, İslam’ı ilk benimseyen bölge olarak önemli bir konuma sahip. Kayıp Bulgar Hanlığı’nın ve çocuklarının hikâyesi ibretlik özellikler taşıyor.
Yazar oradan Doğu Avrupa ve Balkanlara geçiyor. Osmanlı bakiyesi olan şehirler bugün unuttuğumuz bir dünyanın izlerini taşıyor. Bulgaristan, Yunanistan, Üsküp, Bosna Hersek bize yüzyıllarca birlikte yaşamaktan gelen ortak atmosferi sunuyor. Bugün önemli bir Türk veya Müslüman nüfus da barındıran bu ülkeler coğrafyamızın tabii ve kültürel bir uzantısıdır. Bu eser, bir gezi rehberi değildir. Ama turistik gezi yazılarında bulunamayacak pek çok detay içeriyor. Ülke veya şehir tarihi değildir. Ama bir gezinin sınırları içinde fikir verecek kadar geçmişe dönüşler yer alıyor. Konu olarak tarihin, coğrafyanın, sanat ve edebiyatın sınırlarına girebilir. Nihayetinde her birisi ayrı bir gezi hikâyesidir.  

Göz at  Türkiye'de Medyanın Dönüşümü PDF İndir

Kayrevan’dan Bosna’ya / Zamanın Ayak İzlerinde 1 PDF İndirme Alanı

Kayrevan’dan Bosna’ya / Zamanın Ayak İzlerinde 1 Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Kayrevan’dan Bosna’ya / Zamanın Ayak İzlerinde 1 Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.