Kadınlar İçin Hayat Kurtaran Yedi Günah PDF İndir

Kadınlar İçin Hayat Kurtaran Yedi Günah kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Kadınlar İçin Hayat Kurtaran Yedi Günah kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Kadınlar İçin Hayat Kurtaran Yedi Günah PDF Kitap Bilgisi

“Bu kitabı okurken özgürleşecek, harekete geçtiğindeyse hepimizi özgürleştireceksin.”

– GLORIA STEINEM, feminist aktivist yazar
 
 
 
Bu kitap kadınlara, dünyaya geldikleri andan itibaren öğretilen, kaçınılması gereken nitelikleri benimseyerek ataerkilliğe nasıl meydan okuyacaklarını ve onu nasıl yok edeceklerini gösteren son derece cesur bir eser.
 
Feminist aktivist yazar Mona Eltahawy, kadınların işlemesi gereken “yedi günah” olarak tanımladığı nitelikleri sayesinde erkek egemenliğini alt edebileceklerine inanıyor. Öfke, dikkat, küfür, hırs, güç, şiddet, şehvet. İşte, kadınların seslerini duyurmasını, hatta bir fırtına gibi patlamasını sağlayacak hayat kurtaran “günahlar”.
 
Eltahawy’nin eylem çağrısını aydınlatan şeyse Güney Afrika’dan Çin’e, Nijerya’dan Hindistan’a, Bosna’dan Mısır’a kadar dünya çapındaki aktivistlerin ve diğer kadınların, içlerindeki öfkeden yararlanarak ırk, sınıf, inanç ve cinsiyet sınırlarını aşan hikâyeleri…
Kendi tecrübelerinden yola çıkan yazar, kadınlara kendilerini içinde buldukları zehirli sistemde hayatta kalmayı öğretmek yerine onları bu sistemi parçalamaları için âdeta silahlandırıyor.
 
Kadınlar için Hayat Kurtaran Yedi Günah, ataerkilliğe karşı mücadelede tüm feministlere yönelik bir manifestodur.

 

Kadınlar İçin Hayat Kurtaran Yedi Günah PDF İndirme Alanı

Kadınlar İçin Hayat Kurtaran Yedi Günah Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Kadınlar İçin Hayat Kurtaran Yedi Günah Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.