Kadın Aşıklar PDF İndir

Kadın Aşıklar kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Kadın Aşıklar kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Kadın Aşıklar PDF Kitap Bilgisi

Türk kültüründe kadın, diğer dünya kültürleri içerisinde olmadığı kadar müstesna bir yere sahiptir. Türk medeniyeti dairesinde; kültürü yaşatan, gelenek ve görenekleri nakleden, sanatı, millî duyguları ve millî ahlakı yeni nesillere aktaran kudret olan Türk kadını aynı zamanda toplumu; yaratan, şekillendiren ve mayalandıran unsurdur. Kimi zaman erinin yanında nice savaşlara göğüs geren, kimi zaman göçlere, katliamlara ve çeşitli acılara tahammül eden Türk kadını, kimi zaman da aşkını, sevgisini, özlemini ve fikirlerini kâh şiir olup söylemiş kâh ağıt olup yakmıştır.
Bu kitap Türk kadınının halk şiiri sahasındaki kudretini göstermek maksadıyla hazırlanmıştır. Kadın âşıkları ele alan bu eser; Türk kültürü hayatında ve Türk şiirinde kadını anlatması, kadın âşıklar üzerine gerçekçi, objektif tespitler içermesi ve kadın âşıkların sanatlarını tahlil etmesi yönüyle bilimsel bir çalışma; kadın âşıkların kısa biyografilerine ve şiirlerine yer vermesi bakımından ise antolojik bir çalışmadır. Kitapta toplam 272 kadın âşığa yer verilmiştir. Kitaptaki kadın âşıklar yüzyıllara göre tasnif edilmiş, ait oldukları yüzyılın edebî özellikleri de göz önünde bulundurularak şiirleri incelenmiş ve şiirlerinden örnekler sunulmuştur.

Kadın Aşıklar PDF İndirme Alanı

Kadın Aşıklar Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Kadın Aşıklar Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.