Kadim Bilgelik & Uygarlıklardaki Eril ve Dişil Yapısallığın Kökeni PDF İndir

Kadim Bilgelik & Uygarlıklardaki Eril ve Dişil Yapısallığın Kökeni kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Kadim Bilgelik & Uygarlıklardaki Eril ve Dişil Yapısallığın Kökeni kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Kadim Bilgelik & Uygarlıklardaki Eril ve Dişil Yapısallığın Kökeni PDF Kitap Bilgisi

Popüler sinema filmlerinde defalarca ekrana yansıtılan “Tai Chi” adındaki Çin simgesini görmüşsünüzdür. Söz konusu Uzak Doğu simgeselliği, bütün zıtlıkların somut bir biçimle ifadelendirme çabasının tezahürüdür. Yin ve Yang’ın temel özünün dişillik ve erillik kavramlarından meydana geldiği bilinir….
Oysa Anadolu kültürüne onca katkılarına rağmen, örneğin bir Hitit adı, dili ve yazısı birlerce yıl boyunca bu topraklarda unutulup gitmiş ve ancak yeniden keşfedildikten sonra onların belleklerden silinen tarihi tekrar inşa edilebilmiştir. Frigler, Urartular, Lidyalılar, Likyalılar, Karyalılar ve başkaları… Diğerleri için de söylenecek sözler hemen hemen aynıdır. Bu unutulmalar ve yeni kültürlerin inkişafı, her seferinde yeni bir din ve ona bağlı bir felsefenin boy göstermesi anlamına gelir. Bu durum, unutulmayı daha kesin, amansız ve tahripkâr hale getirmektedir. Anadolu’nun kadim bilgeliği, söz konusu sebeplerden ötürü asla bir devamlılık arz edemez.
İnsanlığın artık o uzak geçmişte kalan özü tekrar keşfetmeye ihtiyacı vardır. Kendi öz doğamızın ne olduğunu bilmeli ve ona göre dünyayı yeniden algılamalıyız.
Ümit ediyorum, bu çalışma çok eski bir geçmişin sisler ardında kalmış kadim bilgeliğine bir pencere açacaktır.

Kadim Bilgelik & Uygarlıklardaki Eril ve Dişil Yapısallığın Kökeni PDF İndirme Alanı

Kadim Bilgelik & Uygarlıklardaki Eril ve Dişil Yapısallığın Kökeni Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Kadim Bilgelik & Uygarlıklardaki Eril ve Dişil Yapısallığın Kökeni Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.