Kadıköy Life 115. Sayı PDF İndir

Kadıköy Life 115. Sayı kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Kadıköy Life 115. Sayı kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Kadıköy Life 115. Sayı PDF Kitap Bilgisi

Kadıköy Life Dergisi’nin Kadıköy’deki kentsel dönüşüm faaliyetlerini kapak konusu yaptığı yeni sayısı yayınlandı. “Kentsel dönüşümde Kadıköy’ü neler bekliyor?” başlığıyla uzman isimlerin öneri ve analizlerini sayfalarına taşıyan derginin ilk konuğu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ülkü Sakalar oldu. Yeni Kentsel Dönüşüm Yasası’na dair detay detayları aktaran Av. Ülkü Sakalar, Kadıköy’ün kentsel dönüşüm faaliyetlerinin merkezinde olduğunu vurguladı.
 
Kentsel dönüşüm faaliyetlerini Kadıköy özelinde değerlendiren Kentsel Dönüşüm Uzmanı Nurdoğan Babadağ; “Maalesef Kadıköy’ümüzün hiçbir mahallesi depreme henüz hazır değil. Konum olarak Türkiye’nin en değerli ilçelerinden biri olan Kadıköy’ün ve değerli halkının çözülmesini beklediği bu önemli konuya, Kadıköy Belediyesi’nin çözüm ortaklığı şeklinde destek vermesi ve olabilecek mağduriyetleri şimdiden önlemesi gerekmektedir” derken, Avukat Erhan Yavuz da yeni Kentsel Dönüşüm Yasası’nın bilinmeyenlerini paylaştı.
 
Kadıköy ve çevresine dair çok sayıda haberin yer aldığı derginin konuklarından, Bağdat Caddesi’ne dair akademik çalışmalarda bulunan Doç. Dr. Zeynep Yazıcıoğlu Halu; “Bağdat Caddesi, ülkeye mal olmuş bir sosyalleşme alanı” diyerek caddenin bugünkü misyonunu anlattı. Kadıköy’ün tarihi apartmanlarını ise “İstanbul Apartmanları” üzerine araştırmalarda bulunan Tarihçi-Yazar Turan Farajova yorumladı.
 
KADIKÖY’ÜN KÜLTÜREL ZENGİNLİĞİ BU YAZILARDA!
 
Osmanlı’dan bu yana gönüllülük esasıyla ayakta olan Kadıköy Rum Vakfı Başkan Yardımcısı Lena Kaçi, semtin kültürel çeşitliliğini Kadıköy Life okuyucuları için aktardı. Kaçi, Pınar Baltacı’ya verdiği özel röportajda vakfın tarihi misyonundan bahsederek; “Rumların Kadıköy’de bıraktığı izler kiliseleri, evleri, mezarlıkları, okulları ve kültürleriyle hâlâ çok güçlü’ diye konuştu. Kadıköy’ün kültürel hafızasında önemli bir yer edinen, geçtiğimiz yaz kaybettiğimiz Melih Ziya Sezer’in çabalarıyla ölümsüzleşen Yeni Moda Eczanesi’nin akıbetine dair bilgilerin de bulunduğu dergide, sizleri geçmişe dair yolculuğa çıkaracak çok sayıda içerik de yer aldı. Kadıköy’ün komşu ilçelerinden Üsküdar’ın nadide semti Kuzguncuk’a dair bir yazı kaleme alan Yiğit Uygun, mahalleyi “Minicik bir Musevi köyünden bugünlere… Üç dinin, çok ‘can’ın semti” şeklinde özetledi. Yazar Taner Ay ise geçtiğimiz aylarda Ötüken Yayınları’ndan çıkan “Edebiyatın Kadıköyü” kitabını, ilginç hikâyeler eşliğinde anlattı.

Kadıköy Life 115. Sayı PDF İndirme Alanı

Kadıköy Life 115. Sayı Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Kadıköy Life 115. Sayı Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.