İslami Görsel Kültür 1100-1800 (İslam Sanatı Çalışmalarının İnşası II) PDF İndir

İslami Görsel Kültür 1100-1800 (İslam Sanatı Çalışmalarının İnşası II) kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. İslami Görsel Kültür 1100-1800 (İslam Sanatı Çalışmalarının İnşası II) kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

İslami Görsel Kültür 1100-1800 (İslam Sanatı Çalışmalarının İnşası II) PDF Kitap Bilgisi

Oleg Grabar, İslam Sanatı Çalışmalarının İnşası başlıklı dört ciltlik eseriyle İslam sanatına yoğunlaşmaktadır. Bu alan hakkındaki bilgimizi, İslam kültürü ve tarihi ile bütünleştirmekte; okura geniş bir perspektif sunmaktadır. Sanat teorilerinin ve Batı sanatına ait unsurların da göz ardı edilmediği bu eserde İslam sanatına dair çeşitli örnekler, görselleriyle birlikte, evrensel bir sanat literatürü çerçevesinde sunulmaktadır. 
Çeşitli makalelerden oluşan bu eser, İslam sanatını mimari, resim, obje, ikonografi, estetik ve süsleme gibi çeşitli kavramların merceği altında incelemektedir.  
Kültürel açıdan İslam sanatının gelişimine tanık olunan XI. ve XVI. yüzyılları ele alan İslami Görsel Kültür, 1100-1800; Mısır’dan Orta Asya’ya uzanan coğrafyaya yer vermektedir. Grabar, bu ciltte resimli el yazmalarına, minyatürlere, camilere, türbelere ve kubbelere yoğunlaşmakta; farklı coğrafyaların ve hükümdarlıkların birer ürünü olan çeşitli sanat eserlerini görsel motifler, süsleme teknikleri ve mimari formlar bağlamında ele almaktadır. 

İslami Görsel Kültür 1100-1800 (İslam Sanatı Çalışmalarının İnşası II) PDF İndirme Alanı

İslami Görsel Kültür 1100-1800 (İslam Sanatı Çalışmalarının İnşası II) Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
İslami Görsel Kültür 1100-1800 (İslam Sanatı Çalışmalarının İnşası II) Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.