İslam Ansiklopedisi 43.Cit PDF İndir

İslam Ansiklopedisi 43.Cit kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. İslam Ansiklopedisi 43.Cit kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

İslam Ansiklopedisi 43.Cit PDF Kitap Bilgisi

İlk İslâm ansiklopedisi (The Encyclopaedia of Islam, EI) üç Batı dilinde, 6176 madde içeren dört asıl ve bir ek cilt olarak yayımlanmış (Leiden 1901-1939), genişletilmiş ikinci baskısı da (EI2) 1954-2002 yılları arasında on bir cilt ve yaklaşık 10.000 madde olarak gerçekleştirilmiştir. Millî Eğitim Bakanlığı birinci baskıyı 1940 ta İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi bünyesinde tercüme ettirmeye başlamış ve bu çalışma da 1987 de on beş cilt halinde tamamlanmıştır (İslâm Ansiklopedisi, İA). Tercüme sırasında, Türk dünyasıyla ilgili maddelerdeki hata ve eksiklerin giderilmesi amacıyla ansiklopedi maddelerinin üçte biri, hacim itibariyle üçte ikisi yeniden yazılmış, ancak İslâm diniyle ilgili maddelerdeki hata ve eksikler pek azı dışında aynen kalmıştır. Gerek EI ve EI2 de gerekse İA da yer alan İslâm dini ve kültürüyle ilgili maddeler, genel olarak yetersizlikleri yanında şarkiyatçıların bakış açısını yansıttığı ve yanlış hükümler, temelsiz iddialar ihtiva ettiği için Türkiye Diyanet Vakfı yeni bir İslâm ansiklopedisi yayımlama yoluna gitmiş ve beş yıllık bir hazırlık çalışmasından sonra ilk cildi 1988 de neşredilen TDV İslâm Ansiklopedisi nin (DİA) yayımına başlamış ve bugün itibariyle kırk iki cildi bulmuştur.

İslam Ansiklopedisi 43.Cit PDF İndirme Alanı

İslam Ansiklopedisi 43.Cit Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
İslam Ansiklopedisi 43.Cit Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.