İnsan Geleceğini Nasıl Kurar? & Kendini İnşa Etmenin Yolları PDF İndir

İnsan Geleceğini Nasıl Kurar? & Kendini İnşa Etmenin Yolları kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. İnsan Geleceğini Nasıl Kurar? & Kendini İnşa Etmenin Yolları kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

İnsan Geleceğini Nasıl Kurar? & Kendini İnşa Etmenin Yolları PDF Kitap Bilgisi

“Bir hedef bulacaksınız, o uğurda çalışacaksınız, hedefinizi gerçekleştirmek için bir yol arayacaksınız, yol yoksa da o yolu yapacaksınız. Bir defa geçtiğiniz yoldan da bir daha geri dönmeyeceksiniz. Çünkü lüzumsuz geri dönüş başarısızlıktır, tekrara düşmektir, ufku kapatmaktır. Hedef bulmak, yol açmak ve aynı yoldan geri dönmemek… Hayattaki gayemiz budur.”
İLBER ORTAYLI
 
Kendi kendinin mimarı olma ve hayata atılma… Yetenek, keşif, merak, potansiyel, heves, ayakta kalma güdüsü… Öğrenmenin, çalışmanın, düşünmenin yolları ve yöntemleri… Çalışacağız, okuyacağız, göreceğiz, planlayacağız, kendimize bir hayat kuracağız, tamam ama bunu hangi ölçüye göre yapacağız?
İlber Ortaylı bu kitapta kişinin hayattaki gayesini nasıl belirleyeceğini, hedefini nasıl koyacağını, geleceğini nasıl planlayacağını, potansiyelini nasıl değerlendireceğini yüzyılların içinde dolaşarak, tarihin büyük düşünürlerinin binlerce yıla meydan okuyan görüşlerini de yanımıza katarak izah ediyor. Kendimize her gün sorduğumuz ve cevap bulmakta zorlandığımız soruları kendi deneyimleri ve engin bilgisi ışığında yanıtlıyor. 
·         İnsan kendini nasıl inşa eder?
·         Potansiyelimizi değerlendirebilmek için hangi yeteneklere sahip olmalıyız?
·         İnsan hedefini nasıl koyar, geleceğe dönük planlarını nasıl yapar? 
·         Yeteneğimizi, merakımızı nasıl keşfederiz ve nasıl geliştiririz?
·         Kendi talihimizin mimarı olabilir miyiz?
·         Etrafa bakma sanatı nedir, nasıl öğrenilir?
·         Mutluluk neden hem hakkımız hem de görevimizdir?
·         En zor zamanlarda direnme gücünü nerede bulacağız ve ilhamı nelerde arayacağız?
İnsan Geleceğini Nasıl Kurar? yaşam tecrübesini paylaşmayı vazife bilen bir entelektüelden, İlber Hoca’dan, okurlar için bir yol açma, yol yapma, kendini inşa etme ve toplumu ayağa kaldırma rehberi. Platon, Seneca, Cicero, Farabi gibi bilgelerin ilhamı eşliğinde ve Yenal Bilgici’nin sorularıyla…

Göz at  YDS Basitten Zora Doğru Soru Türleri PDF İndir

İnsan Geleceğini Nasıl Kurar? & Kendini İnşa Etmenin Yolları PDF İndirme Alanı

İnsan Geleceğini Nasıl Kurar? & Kendini İnşa Etmenin Yolları Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
İnsan Geleceğini Nasıl Kurar? & Kendini İnşa Etmenin Yolları Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.