İlk Rize Müftüsü Mehmet Hulusi Efendi & Rize Hadisesi – Hac Hatıraları PDF İndir

İlk Rize Müftüsü Mehmet Hulusi Efendi & Rize Hadisesi – Hac Hatıraları kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. İlk Rize Müftüsü Mehmet Hulusi Efendi & Rize Hadisesi – Hac Hatıraları kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

İlk Rize Müftüsü Mehmet Hulusi Efendi & Rize Hadisesi – Hac Hatıraları PDF Kitap Bilgisi

İlk Rize müftüsü Mehmet Hulusi Efendi (Alemdar), Mustafa Kemal Paşa’ya, 1924 sonbaharında Karadeniz seyahati sırasında verdiği dilekçe ile tarihe geçti. Dilekçesinde medreselerin açılması veya yeni eğitim sisteminde medreselerden de yararlanılmasını teklif ediyordu.
 
Bu çalışmada Hulusi Efendi’nin hayatı, dilekçe hadisesi ve bunun Türk inkılap tarihi metinlerine yansıması ele alınıyor.
 
Müftü Efendi’nin 1949 yılı Hac hatıraları ise türünün nadir örneklerinden biri olarak kitabı tamamlıyor.

İlk Rize Müftüsü Mehmet Hulusi Efendi & Rize Hadisesi – Hac Hatıraları PDF İndirme Alanı

İlk Rize Müftüsü Mehmet Hulusi Efendi & Rize Hadisesi – Hac Hatıraları Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
İlk Rize Müftüsü Mehmet Hulusi Efendi & Rize Hadisesi – Hac Hatıraları Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.