İktisat Sosyolojisi & Kurucu Düşünürler ve İktisat Okulları Özelinde Bir Çalışma PDF İndir

İktisat Sosyolojisi & Kurucu Düşünürler ve İktisat Okulları Özelinde Bir Çalışma kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. İktisat Sosyolojisi & Kurucu Düşünürler ve İktisat Okulları Özelinde Bir Çalışma kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

İktisat Sosyolojisi & Kurucu Düşünürler ve İktisat Okulları Özelinde Bir Çalışma PDF Kitap Bilgisi

Ekonomiyi anlamak ve açıklamak için bütün tarihsel ve toplumsal faktörleri kullanan politik ekonomiden, tarihselliğin dikkate alınmadığı, toplumsalın yerini soyutlanmış bireyin –homo æconomicus- aldığı, marjinalist temeller üzerine kurulu (neoklasik) iktisada geçişle birlikte iktisat ve sosyoloji disipliner olarak ayrıştı. Biri bireyle ve piyasa ilişkileriyle diğeri ise sınıf, aile, kültür vb. ve piyasa dışı ilişkilerle ilgilendi, aralarında inceleme nesnesi ve metodoloji bakımından önemli bir kopuş yaşandı
 
İktisat Sosyolojisi ise bu kopuşa itiraz eden çalışmaların ortaya çıkardığı bir alan oldu. Bu alanda yapılan çalışmalar iki disiplinin birbirini beslemesini sağlamaya, sosyal bilimler alanında daha bütüncül bir analiz ortaya koyamaya çalıştı ve çalışmaktadır. Bir bakıma disipliner ayrışmaya temel olan bakış açısının sorgulandığı bir alandır. Bu kitap, sosyoloji tarafı ağır basan standart iktisat sosyolojisi kitaplarından farklı olan –iktisat okullarını da inceleyenkurgusuyla ilgili sorgulamaya önemli bir katkı yapacaktır. İktisat sosyolojisi alanında çalışanlar için önemli bir kaynak olmasını umuyoruz.

İktisat Sosyolojisi & Kurucu Düşünürler ve İktisat Okulları Özelinde Bir Çalışma PDF İndirme Alanı

İktisat Sosyolojisi & Kurucu Düşünürler ve İktisat Okulları Özelinde Bir Çalışma Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
İktisat Sosyolojisi & Kurucu Düşünürler ve İktisat Okulları Özelinde Bir Çalışma Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Göz at  Hatıralarım PDF İndir

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.