İki Fırat İki Kızıltuğ & Edebiyatın ve Musikinin Yakın Tarihi PDF İndir

İki Fırat İki Kızıltuğ & Edebiyatın ve Musikinin Yakın Tarihi kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. İki Fırat İki Kızıltuğ & Edebiyatın ve Musikinin Yakın Tarihi kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

İki Fırat İki Kızıltuğ & Edebiyatın ve Musikinin Yakın Tarihi PDF Kitap Bilgisi

Biri Edebiyatçı:
 
…Şehriyar benim şiire başlamamda en önemli etken. Şehriyar, yeni Yunus Emre. Yahya Kemal’e ve şiir diline çok bağlıyım ama Şehriyar’ı okuduktan sonra şiir yazma ihtiyacı hissettim. 1984 yılıydı. Türk Edebiyatı Vakfı’nda lâvta ile ilgili bir konferans verdim. Şiir ve Türk Mûsikîsi hakkında konuştum. Ahmet Kabaklı Hoca’nın yanında şöyle bir konuşma geçti. ‘Fırat Bey bu konuşmanın metnini dergide basmak için bize verebilir misin?’ Bense o konuşmayı irticalen yapmıştım. Eğer istiyorsanız bir şiirim var vereyim dedim. Şubat sayısında basmışlar bu şiiri; “Bir Dane Bir Dane” Özbek şâiri  Cemal Kemal’in şiirine nazîre-.. İki ay sonra Özbekçe’ye çevrildi…
 
Diğeri Bestekâr Kızıltuğ
 
Babasından ve amcasından aldığı ilk müzik eğitiminden sonra Trabzon Öğretmen Okulu’nda geliştirdiği müzik bilgilerini, İstanbul’a geldiğinde İstanbul Belediye Konservatuarı ve İleri Türk Müziği Konservatuarı’nda ilerletti. Feyha Talay’dan viyolonsel, Hulki Aksoy’dan Türk Mûsikîsi nazariyatı ve Serdar Öztürk’ten solfej ve usul öğrendi. 1956-1966 yılları arasında İleri Türk Müziği Konservatuarı Derneği’nde viyolonsel sanatkârlığının yanı sıra hocalık ve genel sekreterlik gibi görevlerde bulundu. 1963-1976 yılları arasında İstanbul Belediye Konservatuarı Türk Mûsikîsi İcrâ Heyeti’nde viyolonsel çaldı.
 
Fırat Kızıltuğ, müzik hayatı boyunca yurt içinde ve yurt dışında çok sayıda  konser verdi. Rusya (1976), Polonya (1977), Tunus ve Cezayir (1983), Mısır (1985) ve Almanya (1986)da verilen çeşitli konserlere katıldı.
 
Ayangil Türk Müziği Orkestra ve Korosu başta olmak üzere çeşitli kişi ve topluluklar tarafından seslendirilmiş, bazıları da CD ve kasetlere kaydedilmiş birçok çalışması bulunmaktadır.

İki Fırat İki Kızıltuğ & Edebiyatın ve Musikinin Yakın Tarihi PDF İndirme Alanı

İki Fırat İki Kızıltuğ & Edebiyatın ve Musikinin Yakın Tarihi Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
İki Fırat İki Kızıltuğ & Edebiyatın ve Musikinin Yakın Tarihi Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Göz at  2022 DGS Matematik Video Çözümlü Soru Bankası PDF İndir

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.