İdarenin Kusursuz Sorumluluğu Kapsamında Mesleki Risk İlkesi PDF İndir

İdarenin Kusursuz Sorumluluğu Kapsamında Mesleki Risk İlkesi kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. İdarenin Kusursuz Sorumluluğu Kapsamında Mesleki Risk İlkesi kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

İdarenin Kusursuz Sorumluluğu Kapsamında Mesleki Risk İlkesi PDF Kitap Bilgisi

Çalışmamı hazırladığım dönemde kamu personelinin yaşadığı olaylar nedeniyle mesleki risk ilkesi kapsamında haklarının ne olduğu birçok kez tarafıma sorulmuştur. Bu bağlamda çalışma konumu belirlerken gerek kamu personelinin gerekse bu konuyu merak eden hukuk insanlarının bir nebze de olsa merakını gidermek adına bu çalışmayı hukuk camiasına kazandırmak istedim.
Bu kitapta mesleki risk ilkesi; idarenin sorumluluğunun şartları, mevcut kanuni düzenlemeler ve yargı kararları çerçevesinde derinlemesine ele alınmıştır. Mesleki risk ilkesi, kamu personelinin görevinden dolayı veya görevi sırasında zarara uğraması halinde, idarenin kusuru olmasa da diğer şartların varlığı halinde sorumlu olacağını kabul eden ilkedir.
Doktrine katkısı olacağını umduğum bu kitap yalnızca hukuk insanlarının, akademisyenlerin, avukatların ve hukuk öğrencilerinin faydalanacağı bir çalışma değil; aynı zamanda kamuya bağlı olarak emek veren ve her an tehlike ile karşı karşıya olan kamu personelinin de el kitabı olabilecektir. Nitekim çalışmada mesleki risk ilkesi kapsamında idareye dava açma şartları ve usulü belirtilirken, idarenin sorumluluğunun varlığı halinde hükmedilecek tazminatın hesaplanması ve niteliği de gösterilmektedir.

İdarenin Kusursuz Sorumluluğu Kapsamında Mesleki Risk İlkesi PDF İndirme Alanı

İdarenin Kusursuz Sorumluluğu Kapsamında Mesleki Risk İlkesi Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
İdarenin Kusursuz Sorumluluğu Kapsamında Mesleki Risk İlkesi Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.