Hz. Ali / Nehcü'l Belağa (Ciltli) / Hz. Ali'nin Konuşmaları Mektupları ve Hikmetli Sözleri PDF İndir

Hz. Ali / Nehcü'l Belağa (Ciltli) / Hz. Ali'nin Konuşmaları Mektupları ve Hikmetli Sözleri kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Hz. Ali / Nehcü'l Belağa (Ciltli) / Hz. Ali'nin Konuşmaları Mektupları ve Hikmetli Sözleri kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Hz. Ali / Nehcü'l Belağa (Ciltli) / Hz. Ali'nin Konuşmaları Mektupları ve Hikmetli Sözleri PDF Kitap Bilgisi

Hz. Ali, Peygamberimizin amcası Ebu Talib’in çocuklarında biri olarak dünyaya gelmiştir. Küçük yaşlardan itibaren Hz. Peygamber’le birlikte olma ayrıcalığına sahip olan önemli bir kişiliktir. Hz. Peygamber’in Ebu Talib ailesiyle ilişkisi, diğer amcalarından farklıdır. Zira doğmadan babasını altı yaşındayken annesini ve sekiz yaşındaykende hamisi olan dedesini kaybeden Muhammed, bundan sonra evleninceye kadar hayatını Ebu Talib’in evinde geçirmiş, Ebu Talib’in hanımından özel bir ilgi görmüş, onu annesi kabul edecek kadar kendisine saygı duymuştur. Hz.Peygamber’in evlendikten sonra maddi durumu bozulan amcasına katkı sağlamak amacıyla Ali’yi evine alması ve onun bakımını üstlenmesi bu iyi ilişkilerin göstergesidir.
Hz. Ali’nin, ahlak abidesi Hz. Peygamber’den azami derecede etkilendiği muhakkaktır. Zaten kitapta yer alan metinlere bakıldığında İslam’ın yücelttiği ve Hz. Peygamberin kişiliğinde yansıttığı ahlaki değerlerin onun düüncesinde ve hayatında da canlı bir şekilde yaşadığını görürüz. Kuşku yok ki, Hz. Peygamber, seçkin arkadaşlarının hepsinin hayatında köklü değişimler ve etkiler meydana getirmiştir, ancak çocukluğundan itibaren Hz. Peygamber’in en yakınında bulunan ve İslam davetinin her aşamasını yakından takip etme imkanına sahip olan Hz. Ali’nin kişiliği ve duygu dünyası üzerinde meydana getirdiği etkiler çok daha farklı olmuştur.

Hz. Ali / Nehcü'l Belağa (Ciltli) / Hz. Ali'nin Konuşmaları Mektupları ve Hikmetli Sözleri PDF İndirme Alanı

Hz. Ali / Nehcü'l Belağa (Ciltli) / Hz. Ali'nin Konuşmaları Mektupları ve Hikmetli Sözleri Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Hz. Ali / Nehcü'l Belağa (Ciltli) / Hz. Ali'nin Konuşmaları Mektupları ve Hikmetli Sözleri Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Göz at  Tiyatro / Öğren - Dene & Bir Oyun Nasıl Yapılır? PDF İndir

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.