Hidrojen Devrimi & Temiz Enerjinin Geleceği İçin Bir Tasarı PDF İndir

Hidrojen Devrimi & Temiz Enerjinin Geleceği İçin Bir Tasarı kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Hidrojen Devrimi & Temiz Enerjinin Geleceği İçin Bir Tasarı kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Hidrojen Devrimi & Temiz Enerjinin Geleceği İçin Bir Tasarı PDF Kitap Bilgisi

Fosil yakıtların kullanılması sonucu atmosfere salınan CO ve CO2 gibi gazlar Dünya’ya çarpan güneş ışığının gitgide daha büyük kısmının atmosfer içine hapsolmasına ve sonuç olarak küresel ısınmaya yol açıyor. Bu sorunu çözmek istiyorsak enerji üretimi ve tüketimini karbonsuzlaştırmak zorundayız. Çözüm, imalatta, kış ısıtmasında ve ulaşımda enerji kaynağı olarak elektrik kullanmak değil, çünkü elektrik enerjisi üretimi de büyük ölçüde fosil yakıtlara dayalı. Yani tüm otomobiller elektrikli olsa bile küresel ısınmayı engelleyemeyiz. Elektronları karbondan farklı bir elementi yakarak harekete geçirmek gerek. İşte bu element hidrojen. Yakıldığında büyük miktarda enerji açığa çıkarıyor ve atık olarak atmosfere sadece su buharı salıyor. Bu da onu geleceğin yakıtı yapıyor. Hidrojenin, fosil yakıt rezervlerine direkt erişimi olmayan ekonomilere hızla gelişme fırsatı sunması da cabası.
MarcoAlverà bize mevcut enerji altyapısının yenilenebilir enerji ve hidrojen enerjisi vasıtasıyla karbondan nasıl arındırılabileceğine dair dört dörtlük bir plan sunuyor.
***
“Bu kitap, hidrojenin geleceği hakkında net ve akıl çelen fikirler içeriyor. Hidrojenin tüm dünyanın temiz enerji kullanımına geçmesinde önemli rol oynamasının nasıl sağlanacağı tartışmasını canlandırmaya yardımcı olabilir.”
Dr. Fatih Birol
Uluslararası Enerji Ajansı Yöneticisi

Hidrojen Devrimi & Temiz Enerjinin Geleceği İçin Bir Tasarı PDF İndirme Alanı

Hidrojen Devrimi & Temiz Enerjinin Geleceği İçin Bir Tasarı Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Hidrojen Devrimi & Temiz Enerjinin Geleceği İçin Bir Tasarı Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Göz at  III. Abdurrahman İlk Kurtuba Halifesi PDF İndir

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.